Majówka 2015 z Off Plus Camera

  • Informacja nadesłana
  • Filmy
Modne kino, gwiazdy z całego świata i mocne niezależne brzmienie - znamy już termin kolejnej edycji Festiwalu. Ósma odsłona Off Plus Camera odbędzie się od 1 do 10 maja 2015 roku. Już ponad 100.000 widzów przekonało się, czym jest kino niezależne. Czas powiększyć to grono.

off.gif


Dzięki zdecydowanemu skupieniu się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców to jedno z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej.

Na program tegorocznej edycji złożą się cykle poświęcone najciekawszym produkcjom z całego świata - od Korei Południowej przez Danię, Francję, Niemcy po Stany Zjednoczone. To filmy, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych obu kontynentów - na czele z Festiwalami Sundance oraz w Berlinie i Rotterdamie - zapewniają organizatorzy.

Off Plus Camera to również konkursy. Festiwalowe nagrody są jednymi z najwyższych na świecie. O 100 000 USD (Krakowską Nagrodę Filmową) walczy 12 obrazów, 100,000 PLN - Polski Noble Filmowy - to nagroda przeznaczona dla rodzimych produkcji.

Dotychczas zaproszenie Off Plus Camera przyjęli m.in. Luc Besson, Jane Campion, Josh Hartnett, Tim Roth, David Thewlis, Colleen Atwood, John Rhys-Davies, Jean-Marc Barr, Mike Newell, Joan Allen, Parker Posey, Juliet Taylor, Kim Cattrall czy nominowany w tym roku do Oscara Benedict Cumberbatch.

OFF PLUS CAMERA to święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu. Festiwal oferuje wykłady, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne i wydarzenia muzyczne. Niezależny charakter imprezy podkreślają miejsca, gdzie odbywają się projekcje. Obok małych i średnich kin Krakowa, filmowcy i widzowie spotykają się na dachach kilku krakowskich budynków i na barkach rzecznych zamienionych w kina pod gwiazdami.

Ważną częścią festiwalu jest Off Camera Pro Industry - program wydarzeń branżowych skierowany do profesjonalistów. W kameralnym gronie pod okiem profesjonalistów z całego świata polska branża będzie pracować nad autorskimi projektami. Więcej informacji o naborze filmów i pierwsze tytuły już wkrótce pojawią się na www.offpluscamera.com. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na FB.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię