Mark Hamill nie wróci jako Joker. Powód wzrusza

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mark+Hamill+%C5%BCegna+si%C4%99+z+rol%C4%85+Jokera.+Po+%C5%9Bmierci+Kevina+Conroya+nie+ma+ju%C5%BC+swojego+Batmana-149276
Mark Hamill nie wróci jako Joker. Powód wzrusza
źródło: Materiały prasowe
Mark Hamill zasłynął nie tylko rolą Luke'a Skywalkera, ale również Jokera, w którego wcielił się w szeregu animowanych projektów, a także w grach z serii "Arkham Asylum". Aktor wątpi jednak, by miał wcielić się ponownie w morderczego klauna. Powód, dla którego Hamill nie powróci już jako Joker, jest wzruszający i ma związek z Kevinem Conroyem.

Mark Hamill żegna się z JokeremGettyImages-599446792.jpg Getty Images © Isaiach Trickey


Joker Marka Hamilla jest nieodłącznie związany z Batmanem Kevina Conroya. Panowie po raz pierwszy użyczyli głosów ikonicznym postaciom w serialu animowanym "Batman" z lat 90. Potem jeszcze wielokrotnie spotykali się przy mikrofonie. Niestety, Conroy zmarł w zeszłym roku. Hamill nie wyobraża sobie zaś kontynuowania tej pracy bez niego.

Zawsze kiedy dzwonili do mnie, że chcą, bym zagrał Jokera, pytałem, czy Kevin będzie Batmanem. Jeśli tak, to mówiłem, że w to wchodzę
, zdradził Hamill w wywiadzie dla Empire Magazine. Byliśmy partnerami, jak Flip i Flap. Bez Kevina nie ma dla mnie Batmana.

Najbliższą pełnometrażowa animacją DC o Batmanie jest film "Batman: The Doom That Came to Gotham", który zadebiutuje 28 marca tego roku. Zobaczcie zwiastun produkcji:


Mark Hamill - ile razy grał Jokera?Hamill zadebiutował jako Joker w serialu animowanym "Batman". Potem wielokrotnie wracał do roli. Morderczy klaun przemawiał jego głosem w takich filmach jak m.in. "Batman: Maska Batmana" (1995), "Batman: Powrót Jokera" (2000) i "Batman: Zabójczy żart" (2016). Hamilla jako Jokera usłyszeliśmy też w grach "Batman: Arkham Asylum" (2009), "Batman: Arkham City" (2011) i "Batman: Arkham Knight" (2015).

Podcast "Mam parę uwag": Który filmowy Batman jest najlepszy?

Podcastu możecie wysłuchać również na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones