Wydał 10 dolarów i dostał rolę Jokera. Barry Keoghan wspomina, jak dostał rolę w "Batmanie"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Barry+Keoghan+wspomina%2C+jak+dosta%C5%82+rol%C4%99+Jokera+w+%22Batmanie%22-152348
Wydał 10 dolarów i dostał rolę Jokera. Barry Keoghan wspomina, jak dostał rolę w "Batmanie"
źródło: Getty Images
autor: David M. Benett
Pisaliśmy już o tym, w jaki sposób Barry Keoghan dostał rolę Jokera w ostatnim "Batmanie", chociaż starał się o rolę Riddlera, którego zagrał ostatecznie Paul Dano. Teraz Keoghan zdradził nieco więcej o okolicznościach wproszenia się na casting.

Barry Keoghan: na casting bez zaproszenia
W wywiadzie dla magazynu Esquire Keoghan opowiada, jak dowiedział się o tym, że Matt Reeves szuka odtwórcy roli Riddlera. Nikt nie zaprosił go na przesłuchanie ani nie zachęcał, by przesłał próbkę swoich umiejętności. Aktor mimo to wysłał krótkie wideo, w którym przechadza się korytarzem w stroju Człowieka-Zagadki.

Po prostu sobie to wymyśliłem. Chciałem, żeby efekt był Kubrickowski: symetryczny, z dużym iksem na plecach, z kwadratową ramą drzwi, wspomina Keoghan. Chciałem pokazać charakter. Żeby wyglądało to stylowo i ujmująco. Po prostu dzieliłem się swoim pomysłem. A potem uznałem: "wysyłam!".

TUTAJ możecie zobaczyć wideo, jakie wysłał producentom aktor.

Całe przedsięwzięcie kosztowało Keoghana dziesięć dolarów
, jakie wydał na laskę i kapelusz w sklepie z kostiumami.

"Saltburn" - zwiastunNiedługo zobaczymy Keoghana w filmie "Saltburn" w reżyserii Emerald Fennell ("Obiecująca. Młoda. Kobieta"). Zobaczcie jego zwiastun:


Barry Keoghan jako JokerKeoghan pojawia się w "Batmanie" jako Joker jedynie na chwilę, pod koniec filmu i pozostaje ukryty w cieniu. Matt Reeves nakręcił jednak scenę, w której Batman odwiedza swojego arcywroga w Arkham. Choć scena nie znalazła się w filmie, została upubliczniona.

Keoghan powiedział, że jego Joker jest "odrobinę czarujący i odrobinę skrzywdzony", nazwał go też "złamanym chłopcem". Chciałem pokazać odrobinę człowieczeństwa pod tą charakteryzacją. Chcę, by ludzie mogli się z nim utożsamić, wiedzieć, że on gra rolę na pokaz, dodał.
   
Na razie nie wiadomo, czy są plany, by Keoghan powrócił na dużym ekranie jako Joker.

Podcast "Mam parę uwag": Omawiamy "Batmana" Matta Reevesa


 
Posłuchajcie podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Batmanie", w którym główną role zagrał Robert Pattinson

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones