Matt Damon wespnie się na Wielki Mur?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matt+Damon+wespnie+si%C4%99+na+Wielki+Mur-107383
Matt Damon negocjuje główną rolę w historycznym widowisku "The Great Wall". Za kamerą stanie Zhang Yimou ("Hero"), a produkcję sfinansuje studio Legendary Pictures.Jak wskazuje tytuł, film opowie o tajemnicach powstania jednego z siedmiu nowych cudów świata, liczącego 2400 kilometrów Wielkiego Muru Chińskiego. Jego budowa, podczas której zginęło około miliona robotników, rozpoczęła się w III wieku przed narodzeniem Chrystusa. Mur był kilkakrotnie przerabiany. Znaną do dziś postać uzyskał dopiero w XV wieku za panowania dynastii Ming.

Kiedy poprzednim razem Legendary próbowało nakręcić film, za jego reżyserię odpowiadał Edward Zwick ("Ostatni samuraj"), a w głównych rolach wystąpić mieli Henry Cavill i Benjamin Walker. Mieli oni wcieli się w Anglików, którzy przybyli do Chin i z bliska obserwowali budowę niezwykłego muru. Fabuła zawierała wówczas wątki nadprzyrodzone. Ta wersja "The Great Wall" nie jest już jednak aktualna.

Damona mogliśmy ostatnio zobaczyć w filmie wojennym "Obrońcy skarbów". Aktualnie gwiazdor szykuje się do udziału w czwartej odsłonie przygód Jasona Bourne'a w reżyserii Paula Greengrassa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones