Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Mel+Gibson+o+dzielnej+za%C5%82odze+USS+Laffey+i+ataku+kamikaze-128045

Mel Gibson o dzielnej załodze USS Laffey i ataku kamikaze

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Mel Gibson wybrał już swój następny projekt reżyserski. Postanowił trzymać się II wojny światowej i po "Przełęczy ocalonych" opowie o kolejnym heroicznym boju Amerykanów z Japończykami.

GettyImages-875010116.jpg
Getty Images © John Phillips


Obraz, który obecnie nosi tytuł "Destroyer", wcześniej znaliśmy jako "Kamikaze". Będzie on oparty na książce Johna Wukovitsa "Hell From the Heavens: The Epic Story of USS Laffey and World War II's Greatest Kamikaze Attack". Scenariusz przygotowała obecna dziewczyna Gibsona, Rosalind Ross ("Matador").

"Destroyer" opowie historię niszczyciela amerykańskiej marynarki wojennej USS Laffey, który był wykorzystany przy lądowaniu w Normandii i podczas Bitwy w Zatoce Layte na Filipinach, a w końcu stał się celem największego ataku kamikaze w historii. Po osiemdziesięciu minutach ostrzału, czterech bezpośrednich trafieniach z bombowca oraz sześciu eksplozjach japońskich samolotów na pokładzie niszczyciela, zginęło 32 Amerykanów, a 71 zostało rannych. Mimo tych strat, załoga Laffey zdołała odeprzeć atak, a statek otrzymał miano "nieśmiertelnego".

Jednocześnie Gibson rozważa ofertę zagrania w "The Six Billion Dollar Man". Jest to opowieść o mężczyźnie, którego życie zostało uratowane przez zastąpienie uszkodzonych części ciała napędzanymi energią jądrową implantami. W głównej roli wystąpi Mark Wahlberg i to on właśnie bardzo chciałby, że w obrazie wystąpił Gibson, z którym zagrał w komedii "Co wiecie o swoich dziadkach".

3 21

zobacz też: