Nadciąga sequel, którego się nie spodziewacie

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nadci%C4%85ga+sequel%2C+kt%C3%B3rego+si%C4%99+nie+spodziewacie-137823
Nadciąga sequel, którego się nie spodziewacie
Cóż, wygląda na to, że Steven Soderbergh napisał właśnie scenariusz sequela "Seksu, kłamstw i kaset wideo". Tak, my też jesteśmy w niemym szoku. 

GettyImages-1128136237.jpg Getty Images © Steven Ferdman


We wczorajszym odcinku podcastu NightCap Live reżyser zdradził, że przymusowa izolacja pobudziła jego kreatywność do tego stopnia, że zdecydował się napisać kontynuację swojego wybitnego, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, nominowanego do Oscara i zarchiwizowanego w Bibliotece Kongresu, debiutu.  

Oddajmy głos reżyserowi: "Mam wrażenie, że w trakcie odosobnienia napisałem więcej istotnych rzeczy niż w trakcie reszty mojej kariery. A nigdy nie uważałem się za świetnego scenarzystę. Kiedyś pisałem, żeby zaistnieć - to była jedna z niewielu rzeczy, przed którymi nikt nie mógł mnie powstrzymać. Dorastałem niedaleko Baton Rouge, nie miałem żadnych związków z biznesem filmowym i to była jedyna droga. Dziś, w Nowym Jorku, piszę, by pozostać dobrze zorganizowanym i zdrowym na umyśle, żeby nie zwariować. Napisałem już trzy scenariusze. Jeden to nowy draft starego tekstu, drugi to adaptacja powieści, za którą zawsze chciałem się zabrać, a trzeci, oryginalny, to dalsze losy bohaterów mojego debiutu". 

Niestety, tutaj historia się urywa. Soderbergh nie zdradził, o czym będzie opowiadał sequel. Ani kiedy zamierza go zrealizować. 

Przypomnijmy, iż pierwszy film opowiadał historię młodego mężczyzny (James Spader), który uwieczniał swoje życie erotyczne oraz intymne zwierzenia partnerek na tytułowych kasetach. I łatwo sobie wyobrazić film, który reinterpretuje tę historię w dynamicznym świecie nowych mediów. To jak, podekscytowani? 
Udostępnij: