Najlepsze seriale o wilkołakach. Top 10 seriali, które warto obejrzeć

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+seriale+o+wilko%C5%82akach.+Top+10+seriali%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-152333
Najlepsze seriale o wilkołakach. Top 10 seriali, które warto obejrzeć
Wybieraliśmy już filmy, czas na seriale. W tym rankingu skupiliśmy się najlepszych przedstawicieli gatunku fantasy, opowiadających o wilkołakach. Oczywiście, w przypadku tytułów telewizyjnych nie będzie to takie łatwe, jak w przypadku widowisk kinowych. Wśród najpopularniejszych seriali o wampirach (np. "Czysta krew", "Pamiętniki wampirów", "The Originals") znajduje się wiele wątków, które splatają historie krwiopijców z ich kolegami i koleżankami wyjącymi do księżyca. Jednym przyjętym kryterium było więc pojawienie się wilkołaków w fabule danego serialu, nawet jeśli główne role grały w nim inne nadprzyrodzone stworzenia. Oto nasze wybory.  

Sprawdźcie też nasze pozostałe rankingi. Wybieraliśmy w nich m.in. najlepsze filmy o wilkołakach, najlepsze seriale o wampirach, najlepsze seriale o aniołach.

Wybieramy najlepsze seriale o wilkołakachSerial "Wolf Pack" to najnowsza pozycja na liście. Fabuła rozpoczyna się od nadprzyrodzonej istoty, która po latach uśpienia budzi się w wyniku pożaru lasu. Żądna krwi bestia rusza na łowy. Jej ofiarami staje się walcząca z żywiołem ludność, w tym dwoje uczniów, którzy przeżywają atak. Ale rany goją się niemal natychmiast. Oboje zostali zmienieni w wilkołaki, teraz dodatkowo gonione przez potwora, który chce dokończyć dzieła. Tajemnica miesza się tu z rozterkami młodych bohaterów i akcją. Na czele obsady stoi powracająca do tego telewizyjnego gatunku Sarah Michelle Gellar. Twórcą serialu jest prawdziwy specjalista od wilkołaków - Jeff Davis, który zajmował się produkcją słynnego show "Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak". W USA "Wolf Pack" ukazał się na platformie Paramount+.


Wątki wilkołaków można często odnaleźć wśród fabuł seriali o wampirach. Takim przypadkiem są słynne uniwersum "Pamiętników wampirów", w tym także kolejne spin-offy: "The Originals" czy "Wampiry: Dziedzictwo". Ostatni serial opowiada historię Hope Mikaelson, siedemnastolatki, która jest hybrydą czarownicy, wampira i wilkołaka. Zaczyna uczyć się w szkole Salvatore dla nadprzyrodzonych istot, w której poznaje swoje szczególne umiejętności i ich użytek dla większego dobra. Nad bohaterką i jej znajomymi czyha złowrogie proroctwo i niebezpieczeństwa świata pełnego magii. To historia przede wszystkim dla fanów serialu "Pamiętniki wampirów", która łączy w sobie opowieść o nastolatkach i ich szkolnych perypetiach z rzeczywistością pełną czarodziejskich stworzeń.


"The Gates: Za bramą tajemnic" opowiada historię Nicka Monahana, który wraz ze swoją rodziną przeprowadza się z Chicago do zamkniętej społeczności na tytułowym osiedlu. Ma zostać nowym szefem policji i zajmować się pilnowaniem porządku w okolicy. Nowi sąsiedzi i otoczenie nie sprawiają wrażenia zupełnie normalnych. Rzeczywiście, miasteczko kryje niezwykłą tajemnicę, która zaważy na życiu Monahanów. W serialu pojawiają się oczywiście popularne potwory, w tym wilkołaki. Stacja ABC wyemitowała serial w 2010 roku, kasując go po debiutanckim sezonie. W rolach głównych Frank Grillo, Janina Gavankar, Chandra West i Luke Mably.


Elena Michaels (Laura Vandervoort) jest jedyną na świecie kobietą-wilkołakiem. To oczywiście główny powód rozdarcia jej życia - między ludzkiego chłopaka i normalną egzystencję w Toronto, a swoją watahę. Kanadyjski serial "Bitten" opisuje te rozterki na tle międzyrasowych walk, tajemnic sprzed lat i tożsamościowych problemów już nieludzkiej bohaterki. Adaptacja powieści Kelley Armstrong to kolejny przedstawiciel gatunku opery mydlanej w świecie fantastycznych stworzeń. Idealna propozycja dla fanów takich seriali. Emisja nowych odcinków zakończyła się po trzech sezonach, w 2016 roku.


Produkcje o wilkołakach tworzą również poza Ameryką Północną. Przykładem może być brytyjsko-niemiecki "Wolfblood". Serial jest skierowany do publiczności młodych dorosłych. Opowiada o szczególnym rodzaju potworów, które mogą przemieniać się nie tylko w trakcie pełni księżyca, mają wyostrzone zmysły, a także nie kontrolują i poddają się swojemu defektowi podczas pełni. Maddy Smith i jej rodzina są jedynymi, skrzętnie ukrytymi przedstawicielami rasy w miasteczku Stoneybridge. Nowy chłopak, który przeprowadził się do miasteczka, okazuje się kolejnym wolfbloodem. Jego pojawienie się jest przyczyną gigantycznego chaosu. Na przestrzeni kolejnych sezonów opowieść ewoluowała, odkrywając problemy głównych bohaterów związane również z dorastaniem czy miłosnymi rozterkami. Ostatni z 61 odcinków został pokazany w 2017 roku.


Za produkcje, w których ważną rolę odgrywają wilkołaki, zabierają się również platformy streamingowe. W 2019 roku Netflix wypuścił "The Order", nowy serial ukazujący świat pełen fantastycznych stworzeń. Fabuła opowiada o losach Jacka Mortona (Jake Manley), studenta zapisującego się do tajnego stowarzyszenia badającego możliwości magii. Niestety, organizacja nie okazuje się wyłącznie niezwykłym kółkiem zainteresowań, ale tworem naznaczonym przez trudną historię. Jack odkrywa, że przed światem pozostają ukryte wielkie sekrety i trwająca wciąż wojna wilkołaków z mistrzami czarnej magii. Podobnie jak każdy popularny serial o wampirach - "Pamiętniki wampirów" czy "The Originals" - to raczej produkcja, która próbuje zdobyć serca młodszych fanów interesujących się fantastyką w nowoczesnym wydaniu. Tytuł ma jednak swój klimat skutecznie wabiący przed ekrany widzów. Serial realizowano przez dwa sezony.

Zwiastun serialu "The Order"
"Hemlock Grove" to serial stworzony na podstawie książki Briana McGreevy'ego. Przedstawia historię brutalnego morderstwa młodej dziewczyny w podupadającej mieścinie w Pensylwanii. Podejrzanym jest każdy z jej dziwnych i niekoniecznie ludzkich mieszkańców. Wśród potworów znajdują się frakcje, w historii nie brakuje losów wampirów, czarownic, wilkołaków i innych mitologicznych stworzeń. Różne mroczne tajemnice miejscowości odkrywano przez trzy sezony. Gwiazdami produkcji są Famke Janssen, Bill Skarsgard, Landon Liboiron, Madeleine Martin, Madeline Brewer, Kaniehtiio Horn, Demore Barnes, Dougray Scott i Joel de la Fuente.


Serial "Być człowiekiem" ("Being Human") został stworzony w Wielkiej Brytanii w 2008 roku. Trzy lata później swoją wersję opowieści otrzymali Amerykanie. Na ekranach dzięki stacji Syfy zagościł serial o trójce niecodziennych współlokatorów. Są nimi bowiem duch, wilkołak i wampir. Mimo swojego pochodzenia i ułomności starają się egzystować normalnie na świecie, który ich nie akceptuje. Każdy z potworów musi prowadzić podwójne życie, które wymaga unikania lub oszukiwania ludzi. Produkcja przetrwała na ekranach przez cztery sezony. Główne role zagrali Sam Huntington, Sam Witwer i Meaghan Rath.


Seriale o wilkołakach to często opowieści z kryminalnym zabarwieniem. Bohater serialu "Grimm", detektyw Nick Burckhardt (David Giuntoli), to postać niemal jak Buffy Summers ze słynnego show "Buffy: Postrach wampirów" albo Van Helsing. Musi dorosnąć do roli, którą determinuje rodowa przynależność do rodziny tytułowych łowców. Grimmowie mają zdolność widzenia nadprzyrodzonych istot ukrywających się na co dzień. Policjant musi pogodzić misję z życiem rodzinnym czy karierą zawodową. W pełnej krwi walce nie pozostaje odosobniony, ponieważ u jego boku staje przyjaciel Monroe (Silas Weir Mitchell) i partner Hank (Russell Hornsby). Ostatni odcinek serialu pojawił się na ekranach już prawie 6 lat temu, w 2017 roku.


"Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak" to obok serii "Zmierzch" jedna z najpopularniejszych produkcji o potworach pojawiających się pod osłoną nocy wraz z blaskiem księżyca. Akcja rozgrywa się w Kalifornii, gdzie licealista Scott McCall zostaje wilkołakiem. Teraz musi łączyć swoje nowe życie z życiem nastolatka. Do tego ściąga na siebie wiele kłopotów - miasteczko Beacon Hills przyciąga najbardziej przebiegłe stworzenia na świecie. Serial łączy jednoosobowe rozterki bohatera z historią jego otoczenia wypełnionego przez wampiry i ludzi, którzy nienawidzą stworzeń. Uwielbiana przez fanów produkcja trwała przez sześć sezonów. Jej gwiazdami byli Tyler Posey, Crystal Reed, Dylan O'Brien, Tyler Hoechlin czy Holland Roden. W tym roku doczekała się kontynuacji - powstał film "Teen Wolf: The Movie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones