Natalie Portman w ekranizacji powieści Eleny Ferrante

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Natalie+Portman+w+ekranizacji+powie%C5%9Bci+Eleny+Ferrante-142019
Natalie Portman w ekranizacji powieści Eleny Ferrante
źródło: Getty Images
autor: Vivien Killilea
Laureatka Oscara Natalie Portman będzie gwiazdą oraz producentką wykonawczą filmu "The Days of Abandonment". To ekranizacja powieści "Czas porzucenia" pióra Eleny Ferrante, autorki literackiego pierwowzoru "Genialnej przyjaciółki".

Reżyserką i scenarzystką "The Days of Abandonment" jest Maggie Betts. Film powstaje dla studia HBO Films. Aktualnie trwają prace preprodukcyjne. 

Jak pisze polski wydawca książki: Ferrante z rzadką swobodą kwestionuje ideały kobiecości i macierzyństwa, snując opowieść o kobiecie powoli osuwającej się w stan, który nazywa "brakiem jakiegokolwiek sensu". Dni Olgi stają się desperackim, niebezpiecznym skokiem w najmroczniejsze zakamarki własnej duszy (...) Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a opieka nad dwojgiem dzieci zdecydowanie ją przerasta. W Oldze rośnie gniew, zazdrość i obsesja, która przemienia kobietę w kogoś, kim nigdy nie była. Pewnego dnia własne mieszkanie staje się dla niej prawdziwym więzieniem, kobiecie nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami.

Portman mogliśmy ostatnio zobaczyć w dramacie "Lucy wśród gwiazd". Aktualnie gwiazda pracuje na planie widowiska Marvela "Thor: Love and Thunder", gdzie wciela się ponownie w ukochaną tytułowego bohatera, Jane Foster.
Udostępnij: