Nicolas Cage o swoim występie jako Superman we "Flashu": Ja tego nie kręciłem

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Cage+o+swoim+wyst%C4%99pie+jako+Superman+we+%22Flashu%22%3A+Ja+tego+nie+kr%C4%99ci%C5%82em+%E2%80%93+Filmweb-152693
Nicolas Cage o swoim występie jako Superman we "Flashu": Ja tego nie kręciłem
źródło: materialy promocyjne
Chociaż Nicolas Cage pojawił się w tegorocznym widowisku "Flash" zaledwie na chwilę, nie dało się go przeoczyć. Zarówno dla aktora, jak i jego fanów był to wielki moment, ponieważ gwiazdor miał zagrać Człowieka ze Stali już 1999 roku w filmie Tima Burtona "Superman Lives". 

Projekt jednak upadł, a my czekaliśmy na Cage'a-Supermana blisko ćwierć wieku. Czy to był udany występ? Wygląda na to, że sam Cage jest nim conajmniej zaskoczony. Jak zdradził, nie kręcił sceny z gigantycznym pająkiem, kiedy więc ją zobaczył, bardzo się zdziwił. 


Nicolas Cage – czy w ogóle pojawił się na planie?Po premierze "Flasha" krążyły plotki, że Cage'a nawet nie było na planie – sam gwiazdor jednak zdecydowanie temu zaprzeczył. 

Na początku zaznaczam, że byłem na planie – zaczął. – Dosłownie poszedłem kręcić tę scenę przez godzinę w kostiumie
 
Przede wszystkim jednak Cage podkreślał, że to, co zagrał, bardzo różniło się od efektu końcowego:

Kiedy poszedłem zobaczyć film, okazało się, że walczę z gigantycznym pająkiem. Nie zrobiłem tego. Nie o to mi chodziło. I dodał – Nie sądzę, żeby to było stworzone przez sztuczną inteligencję. (..) To było CGI. (...) Nic takiego nie zrobiłem, więc nie wiem, co się tam stało.

Po prostu myślę, że coś z tym zrobili i znowu jest to poza moją kontrolą. Dosłownie kręciłem tę scenę w kostiumie przez może godzinę, patrząc na zniszczenie wszechświata i próbując oddać w oczach poczucie straty, smutku i przerażenia. To wszystko, co zrobiłem. (...) Byłem na planie może trzy godziny.

Nicolas Cage jako Superman podczas przygotowań do "Superman Lives" 
Aktor powiedział też, co myśli o wykorzystywaniu AI w filmach:

AI to dla mnie koszmar. To nieludzkie. Nie można być bardziej nieludzkim niż sztuczna inteligencja.

Nicolas Cage w "Superman Lives" w reżyserii Tima Burtona – co poszło nie tak?"Superman Lives", którego pierwszą wersję scenariusza napisał Kevin Smith, a Tim Burton miał reżyserować, przygotowywany był przez dwa lata. Z powodu wielu zmian projekt został ostatecznie odrzucony przez studio z obawy o zbyt wysoki budżet. 

Możliwość wcielenia się w Supermana była więc prawdopodobnie przez te wszystkie lata spełnieniem marzeń Cage'a. We "Flashu" (w tytułem roli Ezra Miller) widzimy go, jak patrzy na upadek wszechświata.

Zwiastun filmu "Flash"W wyniku niezwykłego zdarzenia Barry Allen zyskuje zdolność przemieszczania się z niezwykłą szybkością i pod pseudonimem staje na straży Central City.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones