Nolan zrealizuje "Fundację" Asimova

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nolan+zrealizuje+%22Fundacj%C4%99%22+Asimova-108263
Współscenarzysta "Interstellar" i stały współpracownik swojego brata Christophera, Jonathan Nolan, przygotuje serial dla HBO na podstawie kultowej "Fundacji" Isaaka Asimova.


Nolan ma być zarówno scenarzystą, jak i producentem cyklu, opartego na całej, powieściowej trylogii Asimova. "Uwielbiam te książki, po prostu je kocham. Ich wpływ na naszą kulturę jest olbrzymi. Ilość epigonów świadczy o tym najlepiej. To powieści, od których po prostu wybuchnie Wam głowa" - powiedział w wywiadzie.

"Fundacja" to prawdziwa epopeja, w której Asimov przygląda się procesom polityczno-społecznym ludzkiej cywilizacji. Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, kiedy to znany wszechświat rządzony jest przez skonsolidowane imperium. Jednak stan ten długo nie potrwa. Niezwykły matematyk Hari Seldon dzięki stworzeniu nowej dziedziny nauki zwanej psychohistorią, potrafi przewidywać przyszłość. Jego obliczenia sugerują, że już wkrótce świat pogrąży się w chaosie. Tworzy specjalną organizację, zwaną Fundacją, której celem jest przetrwanie "kryzysów Seldona" i skrócenie czasu chaosu do minimum.

Plany realizacji "Fundacji" istnieją już w Hollywood od wielu lat. Zwykle jednak chodziły o filmy kinowe - miał je realizować m.in Roland Emmerich, a także producenci "Władcy pierścieni" z New Line Cinema.
Udostępnij: