OSCARY: Statuetka za najlepszy film dla "Incepcji"

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY%3A+Statuetka+za+najlepszy+film+dla+%22Incepcji%22-70831
Znamy już wyniki oscarowej ankiety wśród użytkowników Filmwebu. Gdybyście to Wy przyznawali nagrody Akademii, statuetka dla najlepszego filmu powędrowałaby do "Incepcji".Thriller Christophera Nolana otrzymał aż 32% Waszych głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. "Czarny łabędź" (27%), "Jak zostać królem" (20%) i "The Social Network" (10%).

Murowanym kandydatem do Oscara® za pierwszoplanową rolę męską jest według Was Colin Firth ("Jak zostać królem") z 64% głosów. Wśród aktorek pierwszoplanowych miażdżące zwycięstwo odniosła Natalie Portman ("Czarny łabędź"), na którą głosy oddało aż 87% użytkowników! Jeśli chodzi o aktorów drugoplanowych, Wasze błogosławieństwo na gali mają Christian Bale ("Fighter") z 46-procentowym poparciem i Helena Bonham-Carter ("Jak zostać królem") z 60%.

Za najlepszego reżysera uznaliście Darrena Aronofsky'ego, twórcę "Czarnego łabędzia" (47%). Statuetka za scenariusz oryginalny powinna powędrować według Was do "Incepcji" (73%), zaś za scenariusz adaptowany - do "The Social Network" (56%).

Pełne wyniki ankiety znajdziecie TUTAJ.

Werdykt Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy już jutro.
Relację na żywo z 83. gali wręczenia OSCARÓW® możecie oglądać w nocy z 27 na 28 lutego 2011 o 2:30 w CANAL+.