OSCARY 2017: Meksyk, Peru, Filipiny i Singapur już w rywalizacji

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2017%3A+Meksyk%2C+Peru%2C+Filipiny+i+Singapur+ju%C5%BC+w+rywalizacji-119451
Syn zdobywcy Oscara Alfonso Cuaróna, Jonas, będzie walczył o statuetkę dla Meksyku. Kraj ten ma już na swoim koncie osiem nominacji, ale nigdy nie zwyciężył. Cuarón nakręcił thriller o nielegalnych imigrantach "Desierto". Obraz miał swoją premierę przed rokiem w Toronto, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI.


Co ciekawe, jest to już drugi film z Gaelem Garcíą Bernalem, który walczy o zagranicznego Oscara. Aktor wystąpił bowiem również w dramacie biograficznym "Neruda", który jest kandydatem Chile.


Do rywalizacji przystąpiło również Peru. Ten kraj reprezentować będzie "Wideofilia". Portret młodzieży żyjącej w Limie miał swoją premierę w tym roku na festiwalu w Rotterdamie.


Filipiny w tym roku do walki o Oscara wystawiają jednego ze swoich najważniejszych twórców - Brillante'a Mendozę. Choć ma on na swoim koncie nagrody w Cannes, Wenecji i Berlinie, to "Ma'Rosa" będzie pierwszym jego tytułem reprezentującym Filipiny. Obraz miał swoją premierę w tym roku w Cannes, gdzie zdobył Palmę dla najlepszej aktorki festiwalu.


Również na canneński tytuł stawia Singapur. Kandydatem został bowiem "Praktykant", który był prezentowany w sekcji Un Certain Regard. Jest to dopiero dziewiąty film, który będzie ubiegał się o statuetkę dla Singapuru (dziesiąty - "Bądź ze mną" - został zdyskwalifikowany).

W sumie już 44 kraje mają swojego reprezentanta w tegorocznym wyścigu oscarowym. Termin zgłaszania tytułów mija 3 października.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones