Obejrzyj "Tenet" Christophera Nolana w IMAX!

https://www.filmweb.pl/news/Obejrzyj+%22Tenet%22+Christophera+Nolana+w+IMAX-139033
Już dzisiaj na ekrany kin trafił "Tenet", jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych tego roku. Najnowsze dzieło Christophera Nolana to kolejna po trylogii o Mrocznym Rycerzu, "Incepcji", "Interstellar" czy "Dunkierce" widowiskowa superprodukcja reżysera, która ma szansę zapisać się w historii kina. Poprzednie filmy zyskały już na całym świecie niemal kultowy status. Czy "Tenet" dołączy do tego grona? Film można już obejrzeć w kinach Cinema City w całym kraju, również w technologii IMAX, którą od lat bardzo ceni sobie Nolan.


"Tenet" to, do czego zdążył już przyzwyczaić brytyjski reżyser, pełen akcji, widowiskowy thriller, ocierający się momentami o science-fiction. Tym razem mamy do czynienia z rozbudowanym wątkiem szpiegowskim, w którym główny bohater stara się zapobiec wybuchowi III wojny światowej, wykorzystując do tego... podróże w czasie. W tej roli występuje John David Washington, znany między innymi z filmu "Czarne Bractwo. BlacKkKlansman", za który doczekał się nominacji do Złotego Globu. U jego boku zobaczymy również Roberta Pattinsona, szykującego się obecnie do roli najnowszego Batmana. Towarzyszyć będą im, między innymi, wielokrotny współpracownik Nolana: Michael Caine, wyśmienity brytyjski reżyser i aktor Kenneth Branagh, a także posiadająca polskie korzenie Elizabeth Debicki.

Na premierę "Tenet" kinomani z całego świata czekali od dawna. Każdy film w reżyserii Christophera Nolana to bardzo duże wydarzenie w świecie filmu. Jego poprzednie dzieła zasłużenie zyskały już kultowy status. Cieszymy się z długo wyczekiwanej premiery. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi widzowie mogli przeżyć filmowe emocje w komfortowych warunkach – zaznacza Katarzyna Opertowska, Dyrektor Marketingu w Cinema City Poland.


Realizując film, Christopher Nolan sięgnął po raz kolejny po technologię IMAX, a także taśmę 70mm. Brytyjczyk jest jednym z najbardziej znanych na świecie entuzjastów IMAX i bardzo mocno przyczynił się do rozpropagowania tej technologii, wprowadzając już ją niejako do kinowego kanonu. Dzięki niej udało mu się zrealizować kultowe sceny, które przeszły już do kanonu kina akcji, takie jak: walka w obracającym się korytarzu z "Incepcji", podróż przez tunel czasoprzestrzenny w "Interstellar" czy nalot niemiecki na plażę w "Dunkierce". "Tenet" w technologii IMAX można już obejrzeć w wybranych kinach sieci Cinema City. Sieć kin zaprasza również na pokazy w formacie 4DX. Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym oferuje on absolutne, pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie, w którym widz staje się częścią filmu.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: