Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Oficjalnie%3A+Kolejne+filmowe+%22Gwiezdne+wojny%22+od+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Gry+o+tron%22-133060

Oficjalnie: Kolejne filmowe "Gwiezdne wojny" od twórców "Gry o tron"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Poniższa wiadomość nie będzie z pewnością dla Was zaskoczeniem. Szef Disneya Bob Iger oficjalnie potwierdził, że kolejne kinowe widowisko w świecie "Gwiezdnych wojen" nakręcą twórcy "Gry o tron" David Benioff i D.B. Weiss.

501200001_3.jpg


Iger jednak nie był skłonny udzielić jakichkolwiek informacji na temat produkcji. Po sieci krążą spekulacje, że akcja filmu będzie rozgrywać się setki lat przed wydarzeniami już pokazanymi w kinach. To zaś oznacza, że najprawdopodobniej umieszczona zostanie w czasach Starej Republiki.

Plotkuje się również, że zdjęcia rozpoczną się jesienią. Jednak premiera widowiska wyznaczona została dopiero na grudzień 2022 roku. Można więc przypuszczać, że jednak prace na planie zostaną przesunięte na czas późniejszy.

Benioff i Weiss zostali przyciągnięci do uniwersum "Gwiezdnych wojen" w 2018 roku. Podobno mają być odpowiedzialni za całą serię filmów. Rok wcześniej ogłoszono, że Rian Johnson będzie pracował nad realizacją nowej trylogii osadzonej w tym świecie. I choć Kathleen Kennedy co jakiś czas powtarza, że projekt reżysera "Ostatniego Jedi" nie został skasowany, to zarazem nie mamy żadnych informacji na temat postępów nad nim.

Nowy film, który zobaczymy w grudniu 2022 roku, jest pierwszym z trzech, które zostały przez Disney oficjalnie potwierdzone. Kolejne dwa pojawią się w grudniu 2024 roku i grudniu 2026 roku.

zobacz też: