Oscar Isaac na pierwszych zdjęciach z "Moon Knight"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oscar+Isaac+na+pierwszych+zdj%C4%99ciach+z+%22Moon+Knight%22-144536
Oscar Isaac na pierwszych zdjęciach z "Moon Knight"
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
W sieci zadebiutowały pierwsze zdjęcia z planu realizowanego dla Disney+ serialu "Moon Knight". W tytułową rolę wciela się Oscar Isaac. Fotografie możecie zobaczyć poniżej: 


"Moon Knight" – co wiemy o serialu?


O planach przeniesienia na ekran przygód Księżycowego Rycerza po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku. Ogłoszono wówczas, że nad zespołem scenarzystów będzie trzymał pieczę Jeremy Slater ("The Umbrella Academy"). Po kilku miesiącach negocjacji główną rolę przyjął Oscar Isaac. Partnerują mu m.in. Ethan Hawke, Gaspard Ulliel i May Calamawy.

Sześcioodcinkowa seria zadebiutuje w serwisie Disney+ w 2022 roku. 


Kim jest Moon Knight?


Moon Knight to bohater powołany do życia przez Douga Moencha i Dona Perlina w roku 1975. W rzeczywistości nazywa się Marc Spector i jest synem amerykańskiego rabina, który wbrew woli ojca postanowił zostać najemnikiem. Śmiertelnie pobity przez innego najemnika Raoula Bushmana powrócił do świata żywych dzięki ingerencji egipskiego boga Chonsu. Cudownie ocalony przywdziewa srebrny kostium i jako zamaskowany superbohater Moon Knight rozpoczyna walkę z przestępcami. Codzienne życie wiedzie pod przybranym nazwiskiem Stevena Granta – milionera i posiadacza ziemskiego. Nie chcąc tracić kontaktu z ludźmi, którym przysiągł pomagać, przemierza ulice miasta również jako taksówkarz Jake Lockley.


Jakie seriale MCU przygotowuje Disney+?


Na premierę czekają m.in. seriale "Hawkeye", "She-Hulk" i "Secret Invasion". W przygotowaniu są także seriala "Agatha: House of Harkness", czyli spin-off "WandaVision" z Kathryn Hahn w tytułowej roli, oraz "Ironheart" opowiadający o Riri Williams (Dominique Thorne), genialnej wynalazczyni, która stworzyła najbardziej zaawansowaną technologicznie zbroję od czasów Iron Mana.

Więcej informacji o uniwersum Marvela znajdziecie w naszej bazie filmowych światów i postaci.