Oto odtwórca roli Sandmana: Tom Sturridge

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oto+odtw%C3%B3rca+roli+Sandmana%3A+Tom+Sturridge-139577
Oto odtwórca roli Sandmana: Tom Sturridge
źródło: Getty Images
autor: Taylor Hill
Neil Gaiman zdradził niedawno za pośrednictwem Twittera, że za trzy tygodnie ruszają zdjęcia do wyczekiwanego serialu "The Sandman". Tymczasem ujawniono, kto prawdopodobnie wcieli się w tytułowego bohatera. Występ w roli władcy snów, Morfeusza, negocjuje Tom Sturridge.

Oparty na słynnym komiksie Gaimana serial to - według oficjalnego opisu - mikstura mitu i fantasy, w której przeplatają się współczesność, dramat historyczny i legendy. "The Sandman" to opowieść o ludziach i miejscach, na które wpływ miał Morfeusz, Władca Snów, próbując naprawić błędy, jakie popełnił podczas swego panowania.

Sturridge to aktor znany z takich tytułów jak m.in. "Z dala od zgiełku", "W drodze" czy "Resztki". Ostatnio mogliśmy oglądać go w filmie "Velvet Buzzsaw" oraz serialu "Sweetbitter". W castingach do "Sandmana" walczył podobno z dwoma innymi aktorami: byli to Tom York ("Poldark - Wichry losu") i Colin Morgan ("Przygody Merlina").

Showrunnerem i scenarzystą serialu jest Allan Heinberg ("Wonder Woman", "Skandal"). Odcinek pilotowy napisał wspólnie z Davidem S. Goyerem i samym Gaimanem. Projekt powstaje dla platformy Netflix.

Pierwszy sezon ma mieć 11 odcinków. Na razie serial nie ma oficjalnej daty premiery. Zdjęcia miały ruszyć już w maju, ale zostały opóźnione ze względu na pandemię, co dało twórcom szansę na dopięcie scenariuszy na ostatni guzik.