PKO OFF CAMERA: "HBO: Mały/wielki ekran" już po raz drugi

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/PKO+OFF+CAMERA%3A+%22HBO%3A+Ma%C5%82y+wielki+ekran%22+ju%C5%BC+po+raz+drugi-110803
"Olive Kitteridge", "Spojrzenia" i "Pozostawieni" - z bohaterami między innymi tych seriali publiczność Festiwalu PKO OFF CAMERA spotka się  w ramach sekcji "HBO: Mały/wielki ekran".  Widzowie odwiedzą więc zarówno nowoczesne San Francisco, jak i małomiasteczkową Nową Anglię.


"Olive Kitteridge" to świetnie zagrany i zrealizowany serial – pisał The Hollywood Reporter. Zaskakuje czarnym humorem i  rewelacyjnymi dialogami. Scenariusz, na podstawie uhonorowanej Pulitzerem powieści Elisabeth Strout, stworzyła zdobywczyni Emmy - Jane Anderson. W głównych rolach występują zdobywczyni Oscara Frances McDormand oraz nominowany do tej nagrody Richard Jenkins (gość Festiwalu w roku 2011). Partneruje im m.in. Bill Murray, a jednym z producentów jest Tom Hanks. Serial koncentruje się na głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem - przedstawia wydarzenia na przestrzeni 25 lat życia niewielkiego miasteczka. Twórcy stopniowo odsłaniają tajemnice i skrywane związki, przestępstwa i dramaty małej społeczności.

"Pozostawieni" to serial oparty na motywach bestsellerowej książki Toma Perrotty.  Kiedy nagle znika 2% ludności, ci którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. W dziesięcioodcinkowym serialu w roli głównej występuje Justin Theroux ("Mulholland Drive"), w pozostałych Amy Brenneman ("Prywatna praktyka"); Christopher Eccleston ("Thor: Mroczny świat") oraz Liv Tyler ("Ukryte pragnienia"). Producentami serialu są Damon Lindelof (laureat Emmy za "Lost: Zagubieni") oraz uznany powieściopisarz i scenarzysta Tom Perrotta (nominowany do Oscara za "Małe dzieci").

Do pełnego życia San Francisco widzowie przeniosą się dzięki drugiemu sezonowi "Spojrzeń". Serial opowiada trójce przyjaciół, którzy nie muszą "wychodzić z szafy". Żyją intensywnie, szukają spełnienia w życiu i miłości, nie martwią się o to co powiedzą inni. W główne role wcielili się Jonathan Groff ("Glee"), Frankie J. Alvarez oraz Murray Bartlett ("Sierpień"). Pomysłodawcą serialu jest producent i scenarzysta Michael Lannan ("Twój na zawsze"), a reżyserem Andrew Haigh znany z filmu "Weekend".

Więcej informacji o programie 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA można znaleźć na www.offcamera.pl