Pattinson, Lily-Rose Depp i inni u boku króla Chalameta

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pattinson%2C+Lily-Rose+Depp+i+inni+u+boku+kr%C3%B3la+Chalameta-128500
1 czerwca rozpoczną się zdjęcia do filmu "The King", którego gwiazdą jest Timothée Chalamet. Ogłoszono więc, kto jeszcze pojawi się na ekranie. Są to: Robert Pattinson ("Good Time"), Sean Harris ("Makbet"), Ben Mendelsohn ("Łotr 1") i Lily-Rose Depp ("Tancerka").

GettyImages-635667010.jpg Getty Images © Chris Jackson


Film inspirowany jest sztukami Szekspira "Henryk IV" i "Henryk V". Jest to historia młodego króla Henryka V. Niechętny do rządzenia, musi pokierować Anglią w burzliwym czasie, gdy imperium się chwieje i trwa wojna z Francją. Pomocą służy mu jego jedyny prawdziwy przyjaciel, Falstaff (Joel Edgerton).

Pattinson zagra francuskiego delfina, później znanego jako król Francji Karol VII Zwycięski. Depp będzie jego siostrą i późniejszą żoną Henryka V, Katarzyną de Valois. Mendelsohn wcieli się w Henryka IV, a Harris w żołnierza imieniem William. W obsadzie są również: Tom Glynn-Carney (jako Harry Hotspur, jeden z przywódców rebelii przeciwko Henrykowi IV) i Thomasin Harcourt McKenzie (jako Filipa Lancaster, młodsza siostra Henryka V, późniejsza królowa Danii, Szwecji i Norwegii jako żona Eryka Pomorskiego).

Obraz wyreżyseruje David Michôd. Całość powstanie dla platformy Netflix.