Paul Greengrass przeniesie na ekran "Baśniową opowieść" Stephena Kinga

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Paul+Greengrass+przeniesie+na+ekran+%22Ba%C5%9Bniow%C4%85+opowie%C5%9B%C4%87%22+Stephena+Kinga-147760
Paul Greengrass przeniesie na ekran "Baśniową opowieść" Stephena Kinga
źródło: Getty Images
autor: Marc Andrew Deley
Paul Greengrass będzie reżyserem, scenarzystą i producentem filmu fantasy "Fairy Tale". To ekranizacja wydanej w tym miesiącu nowej powieści Stephena Kinga pt. "Baśniowa opowieść".

"Baśniowa opowieść": szczegóły filmuKultowy pisarz jest wielkim fanem Greengrassa, dlatego zgodził się odsprzedać mu prawa do książki za symbolicznego dolara. "Baśniowa opowieść" to dzieło geniuszu. Klasyczna historia przygodowa, a zarazem niepokojąca współczesna alegoria - komplementuje Kinga reżyser. Aktualnie trwają spotkania z hollywoodzkimi wytwórniami i platformami streamingowymi, które chciałyby przyjąć projekt pod swój dach.


Bohaterem "Baśniowej opowieści" jest Charlie Reade - zwyczajny nastolatek, który w dzieciństwie przeżył traumę. Właśnie wtedy złożył pewną obietnicę, ale dopiero kiedy jako uczeń ostatniej klasy liceum poznał Howarda Bowditcha, dostrzegł okazję do wywiązanie się ze swoich zobowiązań. Stroniący od ludzi stary człowiek i jego budzący grozę dom ze skrywającą jakąś mroczną tajemnicę szopą na podwórzu zafascynują Charliego i na zawsze zmienią jego życie. Ale to przede wszystkim za sprawą Radar, psa pana Bowditcha, chłopiec uda się w niesamowitą podróż do świata, w którego istnienie nigdy by nie uwierzył. 

Rządzeni przez tyrana mieszkańcy baśniowej krainy Empis, do której trafia, potrzebują pomocy. Charlie na początku odrzuca jednak rolę ich zbawcy. Ale w świecie, w którym czas płynie zupełnie inaczej, gdzie świecą dwa księżyce, świerszcze są wielkości kotów, a pies może znów stać się młody, jeśli postawi się go na zegarze słonecznym, wszystko jest możliwe. Nawet to, że chłopiec stanie się mężczyzną i postanowi chronić lud Empis nie tylko przed ich okrutnym władcą, ale też przed największym zagrożeniem – płynącym ze strony świata, z którego Charlie przyszedł (opis wydawcy).  

Paul Greengrass: najbardziej znane filmyPochodzący z Wielkiej Brytanii Greengrass zyskał zainteresowanie Hollywood dzięki nagrodzonemu Złotym Niedźwiedziem dramatowi "Krwawa niedziela". Box office'owy sukces przyniosły mu filmy o przygodach rządowego zabójcy Jasona Bourne'a. W 2007 roku filmowiec otrzymał nominację do Oscara za reżyserię "Lotu 93". Inne znane tytuły w jego filmografii to "Green Zone", "Kapitan Phillips" i "Nowiny ze świata". 

Zwiastun filmu "Nowiny ze świata"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones