Pierwsze zdjęcia z nowego filmu twórcy "Listów do M."

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Pierwsze+zdj%C4%99cia+z+nowego+filmu+tw%C3%B3rcy+%22List%C3%B3w+do+M.%22-156328
Pierwsze zdjęcia z nowego filmu twórcy "Listów do M."
Właśnie zakończyły się zdjęcia do wielopokoleniowej komedii rodzinnej "Dalej jazda" w reżyserii Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty m.in. pięciu części "Listów do M.", "Znachora" oraz "Dawida i Elfów". Na ekranie zobaczymy Mariana Opanię, Małgorzatę Rożniatowską, Mariusza Drężka, Julię Wieniawę, Bartłomieja Firleta, Anitę Sokołowską i Wiktora Zborowskiego. Film będzie miał swoją premierę w pierwszym kwartale 2025 roku.

O filmie "Dalej jazda"



"Dalej jazda" to pełna humoru i wzruszeń historia rodziny nieprzewidywalnej jak tornado, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy pełen wigoru Józek (Marian Opania) i urocza Elżbieta (Małgorzata Rożniatowska) postanawiają ruszyć w kolejną wspólną podróż przez Polskę... A jak podróż to tylko ulubionym autem z młodości. Właśnie nadarza się ku temu okazja, bo w komisie syna (Mariusz Drężek) pojawiła się idealna Nyska. Podróży jednak sprzeciwia się syn z synową (Anita Sokołowska), więc seniorom nie pozostaje nic innego jak ukraść samochód. Szalony plan dziadków wspiera wnuczka (Julia Wieniawa) i złośliwy sąsiad (Wiktor Zborowski). Wreszcie Józek i Elżbieta jadą na swoich zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają jakby mieli po 20 lat. Gdy bohaterowie dojadą celu, zrozumieją, że to miejsce w świecie, które zajmują, jest tym właściwym. Nikt nie przewidział, że szalona i daleka wyprawa dziadków może zbliżyć całą rodzinę.


Aktorzy przyznają zgodnie, że udział w tym filmie sprawił im wielką przyjemność, a decyzję o przyjęciu roli przyjęli natychmiast po zapoznaniu się ze scenariuszem.

Bardzo dużo czytam, więc jestem w stanie docenić dobry tekst, a ten taki jest – wyznał Marian Opania, który w "Dalej jazda" gra nestora rodu, Józefa Gugulaka. W jego żonę wciela się Małgorzata Rożniatowska, która mówi wprost: - Z Marianem gra nam się super!