Plotka: Timothée Chalamet podpisał kontrakt! Czy "Diuna 3" powstanie?

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Plotka%3A+Timoth%C3%A9e+Chalamet+podpisa%C5%82+kontrakt+Czy+%22Diuna+3%22+powstanie-151409
Plotka: Timothée Chalamet podpisał kontrakt! Czy "Diuna 3" powstanie?
"Diuna: Część druga" jeszcze nie trafiła do kin, a tymczasem fanów rozgrzewa nowa plotka. Daniel Richtman na swoim Patreonie ujawnił, że Timothée Chalamet podpisał kontrakt na udział w widowisku "Diuna 3"!

Czy "Diuna 3" powstanie?Oczywiście fani literackiego pierwowzoru wiedzą, że "Diuna" nie jest końcem historii Paula Atrydy. Stąd też spekulacje o trzecim filmie pojawiają się od premiery pierwszej części. I nawet jeśli plotka o Chalamecie się potwierdzi, to jeszcze nie oznacza, że widowisko naprawdę powstanie, a jedynie, że istnieje taka opcja.

O tym, na ile prawdopodobna jest "Diuna 3" przed rokiem wypowiadał się scenarzysta cyklu Jon Spaihts: Nie mogę zdradzić zbyt wiele. Mamy jednak do czynienia z niezwykle bogatym światem, przepełnionym możliwościami, by poprowadzić historię w różnych kierunkach

Sam Villenueve wyraził zresztą chęć wyreżyserowania trzeciej części widowiska na podstawie "Mesjasza Diuny", czyli drugiej części cyklu Franka Herberta. Jon Spaihts odniósł się także do tej informacji: 

Denis mówił poważnie o zrealizowaniu "Mesjasza Diuny", który miałby być podsumowaniem trylogii. To bardzo ciekawa książka, która na swój sposób dekonstruuje "Diunę", jeszcze mocniej przestrzegając przed niebezpieczeństwami płynącymi z mieszaniem religii i polityki czy podążaniem za charyzmatycznymi przywódcami (...).

Podcast Mam parę uwag o filmie "Diuna"Co wiemy o filmie "Diuna: Część druga"?"Diuna: Część druga" ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Reżyserem widowiska jest Denis Villeneuve, który napisał również scenariusz do spółki z Jonem Spaihtsem. Na ekranie pojawią się ponownie m.in. Timothée Chalamet (jako Paul Atryda alias Muad’Dib), Zendaya (jako Chani), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessika), Josh Brolin (jako Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (jako Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (jako Glossu Rabban) oraz Javier Bardem (jako Stilgar). Florence Pugh zagra najstarszą córkę Imperatora, księżniczkę Irulanę Corrino. Z kolei Austin Butler wcieli się w Feyda-Rauthę. Christopher Walken dołączył  do hollywoodzkiego gwiazdozbioru jako Padyszach Imperator Szaddam IV. Natomiast Léa Seydoux wcieli się w Lady Margot. 

Zwiastun widowiska "Diuna: Część druga"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones