Powstanie remake "Jeźdźców sprawiedliwości" z Madsem Mikkelsenem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+remake+%22Je%C5%BAd%C5%BAc%C3%B3w+sprawiedliwo%C5%9Bci%22+z+Madsem+Mikkelsenem-144565
Powstanie remake "Jeźdźców sprawiedliwości" z Madsem Mikkelsenem
Mamy dobre (albo fatalne) wieści dla fanów "Jeźdźców sprawiedliwości". Powstanie anglojęzyczna wersja duńskiego hitu z 2020 roku. Czy ponownie zobaczymy w niej Madsa Mikkelsena? Tego na razie nie wiadomo. 

O czym są "Jeźdźcy sprawiedliwości"?

 

Produkcją filmu zajmą się twórcy "Free Guya" z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, Shawn Levy, Dan Levine i Dan Cohen ze studia 21 Laps. Producentami wykonawczymi remake'u będą z kolei producenci duńskiego pierwowzoru Sisse Graum, Sidsel Hybschmann oraz Anders Kjaerhauge ze studia Zentropa. Scenariusz natomiast napiszą współautorzy filmu Anders Thomas Jensen i Nikolaj Arcel.


Oryginał opowiada o zwolnionym ze służby żołnierzu Markusie (Mikkelsen), który wraca z misji wojskowej, aby zaopiekować się swoją córką, po tym jak jego żona zginęła w wypadku. Pewnego dnia Marcus zastaje w drzwiach matematyka Otto (Nikolai Lie Kaas) i jego dwóch przyjaciół, którym udało się wyjść cało z rzeczonego wypadku. Ocalałym udaje się przekonać Markusa, że wypadek, w którym zginęła jego żona, tak naprawdę był świetnie zaplanowanym zamachem. Po zebraniu dowodów, Markus przezwycięża żałobę i wraz z trójką nowych przyjaciół rozpoczyna krwawy pościg za zamachowcami. Nie cofną się przed nikim i przed niczym.  

Mads Mikkelsen - najważniejsze roleDuńczyk Mads Mikklesen zadebiutował na dużym ekranie w dramacie "Pusher" z 1996 roku w reżyserii Nicolasa Windinga Refna. Zaś dzięki rolom w sequelu tego filmu oraz "Jabłkach Adama" stał się jednym z najbardziej obiecujących europejskich aktorów. Akces do aktorskiej elity Hollywood zagwarantowała mu rola demonicznego Le Chiffre'a w "Casino Royale", 21. filmie o przygodach Jamesa Bonda. Później wystąpił w takich filmach jak "Doktor Strange", "Łotr 1: Gwiezdne Wojny. Historie", a także w tytułowej roli serialu "Hannibal" z 2013 roku. Artystyczne sukcesy zapewniła mu w ostatnich latach współpraca z Thomasem Vinterbergiem - "Na rauszu" zdobyło Oscara za najlepszy film międzynarodowy, zaś "Polowanie" było do Oscara nominowane. Poniżej znajdziecie nasz wywiad z aktorem:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones