Bradley Cooper chciał zrezygnować z aktorstwa? Paul Thomas Anderson przekonał go do zmiany decyzji

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bradley+Cooper+chcia%C5%82+zrezygnowa%C4%87+z+aktorstwa+Kto+przekona%C5%82+go+do+zmiany+decyzji-148709
Bradley Cooper chciał zrezygnować z aktorstwa? Paul Thomas Anderson przekonał go do zmiany decyzji
źródło: Getty Images
autor: Cindy Ord
Bradley Cooper rozważał porzucenie aktorstwa i skupienie się na pracy za kamerą. Do zmiany decyzji przekonała go rola w "Licorice Pizza" Paula Thomasa Andersona. O swojej sytuacji opowiedział w programie Variety’s Actors on Actors, w którym wystąpił wspólnie z Mahershalą Alim, swoim partnerem z planu "Drugiego oblicza".

Bradley Cooper, Cooper Hoffman i Alana Haim w filmie "Licorice Pizza"

Bradley Cooper planował porzucić aktorstwo?


Bradley Cooper przyznał, że poważnie myślał o porzuceniu aktorstwa i skupieniu się na karierze reżyserskiej. Odwiódł go od tego Paul Thomas Anderson, który zaproponował mu rolę Jona Petersa w "Licorice Pizza". Powodem, dla którego nie porzuciłem aktorstwa, jest Paul Thomas Anderson – powiedział aktor. Kiedy zadzwonił do mnie z propozycją, to bardzo ułatwiło mi decyzję. Zrobiłbym wszystko [dla tej roli].

Cooper spędził na planie "Licorice Pizza" trzy i pół tygodnia. W tym czasie powiedział Alemu, że był jak gąbka, która nasiąka wszystkim, czego mógł nauczyć się od Andersona. Nie wiem, czy kiedykolwiek zaufałem jakiemuś reżyserowi tak bardzo jak Paulowi – podsumował.  

O czym  opowiada "Licorice Pizza"?


Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Zobaczcie zwiastun: Nie tylko "Licorice Pizza". Najważniejsze role Bradleya Coopera


Bradley Cooper w swoim dorobku ma takie filmy jak trylogia "Kac Vegas", "Poradnik pozytywnego myślenia", "American Hustle", "Snajper", czy "Ugotowany". Występował też w popularnym serialu "Agentka o stu twarzach". W 2018 roku zadebiutował jako reżyser w remake'u "Narodziny gwiazdy", w którym partnerował Lady Gadze. Aktualnie jego filmografię zamyka występ w "Zaułku koszmarów" Guillermo del Toro. Na etapie postprodukcji są reżyserowany przez niego "Maestro", w którym wciela się w Leonarda Bernsteina, oraz trzecia odsłona "Strażników Galaktyki". Aktor przygotowuje się także do występu w "Bullitcie", czyli remake'u legendarnego filmu w reżyserii Stevena Spielberga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones