Reżyser "Deadpoola" dementuje plotki

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Deadpoola%22+dementuje+plotki-120786
Tim Miller w końcu przemówił. Reżyser, który mimo olbrzymiego i niespodziewanego sukcesu "Deadpoola" zrezygnował z kręcenia drugiej (i trzeciej) części, zdementował krążące po sieci plotki, jakoby planował znacznie zwiększyć budżet filmu i zatrudnić do roli Cable'a Kyle'a Chandlera. Mówiło się, że właśnie te decyzje były powodem spięć między nim a Ryanem Reynoldsem, który ostatecznie wygrał ten konflikt. Miller odszedł Reynolds został.


W niedawno udzielonym wywiadzie Miller zapewnił, że wcale nie zamierzał zwiększać nakładów finansowych na realizację sequela, a wręcz zależało mu, by kontynuacja była taka sama jak pierwsza część. Swoje słowa skierował przede wszystkim do miłośników komiksów: "Chciałbym coś powiedzieć widzom-geekom, ponieważ to dla mnie ważne, co geecy i nerdzi świata myślą, bo to moi bracia i moje siostry. Nie chciałem robić stylizowanego filmu o trzykrotnie większym budżecie. (...) Chciałem nakręcić taki sam film jak poprzedni, bo myślę, że to właściwy film dla tego bohatera. Więc nie wierzcie w to, co czytacie w internecie". Poza tymi zdaniami, oczywiście.  

Reżyser miał też do powiedzenia coś na temat Cable'a i Kyle'a Chandlera: "Chciałem zrobić to samo (taki sam film). Kyle Chandler wcale nie miał być Cable'em. Te wszystkie bzdury, które czytałem (na ten temat) mnie dobijają". 

W przeciwieństwie do innych słów Reynoldsa, który opowiadał, że praca przy "Deadpoolu" była "bardzo, bardzo trudna" Miller zapewnił, że to było najlepsze doświadczenie w jego życiu. Zachwalał też ekipę i przekonywał, że kręcenie filmu to była czysta zabawa. 

Aktualnie nie ma żadnych szans, żeby Miller wrócił do projektu. Stanowisko reżysera objął już David LeitchMiller zapewnił, że słyszał o nim dobre rzeczy, że kocha Deadpoola, uwielbia całą ekipę i życzy projektowi wszystkiego najlepszego. I jeszcze więcej pieniędzy dla studia Fox (to akurat z żartem). 

Premiera "Deadpoola 2" 12 stycznia 2018.