Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Faworyty%22+szykuje+%22Dziwny+przypadek+Rockefellera%22-135571

Reżyser "Faworyty" szykuje "Dziwny przypadek Rockefellera"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Seriale
Fox Searchlight po raz kolejny wraca do pomysłu ekranizacji książki Marka Seala wydanej w Polsce pod tytułem "Dziwny przypadek Rockefellera". Tym razem jednak nie będzie to film kinowy, ale miniserial. Za jego reżyserię odpowiadać będzie Jorgos Lantimos, z którym studio odniosło wielki sukces za sprawą "Faworyty".

GettyImages-1025277506.jpg
Getty Images © Stefania D'Alessandro


"The Man In The Rockefeller Suit" będzie biografią Christiana Karla Gerhartsreitera – Niemca, który w ramach wymiany studenckiej w 1979 przyjechał do Stanów. Gerhartsreiter okazał się bardzo przekonującym patologicznym kłamcą i już wkrótce zaczął przyjmować różne tożsamości. Największy sukces odniósł, udając członka zamożnej rodziny Rockefellerów. W mediach stało się o nim głośno za sprawą porwania córki, którego dokonał w 2008 roku. Po schwytaniu jego fałszywa tożsamość została zdemaskowana. Za porwanie został skazany na 4 do 5 lat więzienia. W 2013 roku został skazany za morderstwo, którego dokonał w 1985, kiedy krył się pod imieniem Christophera Chichestera. Przebywa w kalifornijskim więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok od 27 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Fox Searchlight od lat planuje przeniesienie tej historii na ekran. Przez większość tego czasu projekt rozwijany był z myślą o kinie. Na przestrzeni lat jako reżyserowi związani z nim byli m.in.: Scott Cooper, Walter Salles i Pablo Trapero. Przez chwilę wydawało się też, że gwiazdą projektu zostanie Benedict Cumberbatch.

W międzyczasie film telewizyjny nakręciła stacja Lifetime. Obraz nosił tytuł "Kim jest Clark Rockefeller?". Główną rolę zagrał w nim Eric McCormack.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię