Yorgos Lanthimos nakręci remake koreańskiej komedii. Twórca "Biednych istot" przerobi "Save the Green Planet"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Yorgos+Lanthimos+nakr%C4%99ci+remake+%22Save+the+Green+Planet%22-154188
Yorgos Lanthimos nakręci remake koreańskiej komedii. Twórca "Biednych istot" przerobi "Save the Green Planet"
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Yorgos Lanthimos, reżyser takich filmów jak nominowane do 11 Oscarów "Biedne istoty" czy "Faworyta", ma już na horyzoncie kolejny projekt. Grecki reżyser ma nakręcić remake koreańskiej komedii "Save the Green Planet!".
 

O czym opowiada "Save the Green Planet!"?

"Save the Green Planet!" to koreańska komedia z 2003 roku wyreżyserowana przez Joon-hwana Janga. Film opowiada o mężczyźnie, który wierzy, że obce istoty planują atak na Ziemię. Po przeprowadzeniu dochodzenia, które polega głównie na oglądaniu filmów sci-fi, utwierdza się w przekonaniu, że przywódca istot pozaziemskich przebywa na Ziemi pod postacią prezesa dużej spółki chemicznej. Chcąc ocalić ludzkość, bohater porywa domniemanego przybysza z obcej planety w nadziei, że w ten sposób inwazja kosmitów zostanie powstrzymana.

Zdjęcia mają ruszyć latem w Wielkiej Brytanii i Nowym Jorku. Projekt powstaje dla studia Element Pictures, z którym regularnie współpracuje Lanthimos. Jednym z producentów filmu jest Ari Aster.

Początkowo remake miał wyreżyserować sam Jang w oparciu o scenariusz, który napisał Will Tracy ("Sukcesja", "Menu", "Reżim").
  

"Biedne istoty" - zwiastun
Lanthimos ma już kolejny film w zanadrzuW międzyczasie Lanthimos zdążył już nakręcić kolejny film, "Kinds of Kindness"
, który jest obecnie na etapie postprodukcji. W obsadzie znaleźli się m.in. Emma Stone, Margaret Qualley, Willem Dafoe i Joe Alwyn.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o "Biednych istotach"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones