Robert Downey Jr. wspomina pracę z Christopherem Nolanem: nie lubi przerw na toaletę

Vanity Fair / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Downey+Jr.+o+Christopherze+Nolanie%3A+nie+lubi+przerw+na+toalety-153742
Robert Downey Jr. wspomina pracę z Christopherem Nolanem: nie lubi przerw na toaletę
źródło: Getty Images
autor: Matt Winkelmeyer
Robert Downey Jr. kontynuuje medialne tournée w związku z oscarową kampanią "Oppenheimera". W wywiadzie dla "Vanity Fair" aktor ujawnił, iż reżyser filmu, Christopher Nolan, nie jest fanem przerw na toaletę podczas prac na planie zdjęciowym.

On nie lubi, gdy idziesz do łazienki, ale rozumie, że musisz - wspomina z rozbawieniem Downey Jr. – Zapytałem go: "stary, kiedy ty chodzisz do łazienki?". On na to: "o 11 i 18". I pomyślałem sobie: jaja sobie robisz?   

Downey Jr. nie jest pierwszym aktorem, który ujawnił, że Nolan nie lubi przestojów w pracy z powodu wizyt w toalecie. W rozmowie z Collider odtwórca tytułowej roli w "Oppenheimerze" Cillian Murphy stwierdził: Nie ma w nim współczucia, jeśli chodzi o przerwy na siku. W tym miejscu postawię kropkę.  


Przypomnijmy, że wątek toaletowy powrócił również podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Wręczając Nolanowi nagrodę Trailblazer, Downey Jr. rzucił: leki moczopędne to jego kryptonit.

"Oppenheimer" – o czym opowiada nowy film Nolana?Tytułowy bohater filmu to fizyk Robert Oppenheimer, który odegrał kluczową rolę w Projekcie Manhattan. Celem finansowanego przez amerykański rząd tajnego programu było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej broni jądrowej. Z tego powodu zmarły w 1967 roku Oppenheimer bywa nazywany ojcem bomby atomowej. Podstawą scenariusza, który napisał sam Nolan, jest książka "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" pióra Kaia Birda i Martina J. Sherwina.  


Tytułową rolę w filmie zagrał Cillian Murphy. Na ekranie partnerują mu m.in. Robert Downey Jr., Emily Blunt, Josh Hartnett, Florence Pugh, Rami Malek, Gary Oldman, Casey Affleck, Benny Safdie, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian i Kenneth Branagh.       

"Oppenheimer" okazał się jednym z większych sukcesów kasowych i artystycznych w karierze Christophera Nolana. W samych kinach film zarobił blisko miliard dolarów. Do tej pory zdobył również m.in. 5 Złotych Globów,  8 statuetek Critic's Choice oraz 13 nominacji do BAFTA.

Zwiastun filmu "Oppenheimer"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones