Robert Pattinson przerobi "Opętanie" Andrzeja Żuławskiego. Za kamerą twórca "Uśmiechnij się"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Pattinson+przerobi+%22Op%C4%99tanie%22+Andrzeja+%C5%BBu%C5%82awskiego.+Za+kamer%C4%85+tw%C3%B3rca+%22U%C5%9Bmiechnij+si%C4%99%22-156053
Robert Pattinson przerobi "Opętanie" Andrzeja Żuławskiego. Za kamerą twórca "Uśmiechnij się"
źródło: Getty Images
autor: Jeff Spicer
Robert Pattinson będzie producentem horroru "Possession". To remake kultowego filmu grozy "Opętanie", który wyreżyserował Andrzej Żuławski. Scenarzystą i reżyserem nowej wersji ma być Parker Finn, twórca kasowego "Uśmiechnij się".

"Opętanie": klasyk horroruAkcja nakręconego w 1981 roku "Opętania" rozgrywa się w Berlinie Zachodnim w okresie zimnej wojny. Mark (Sam Neill) i Anna (Isabelle Adjani) przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny oraz romansem kobiety. Anna zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark chce ratować związek, dlatego próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania żony. Wkrótce odkrywa przerażającą tajemnicę."Opętanie" miało światową premierę w konkursie głównym festiwalu w Cannes w 1981 roku. Film zbierał początkowo mieszane recenzje, ale wraz z upływem lat zyskał status dzieła kultowego, a także klasyki kina grozy. Zachęcamy do obejrzenia odcinka "Na skróty", w którym analizujemy fenomen utworu Żuławskiego.


Robert Pattinson: najważniejsze roleRoberta Pattinsona mogliśmy zobaczyć ostatnio w roli Człowieka Nietoperza w widowisku Matta Reevesa zatytułowanym "Batman". 36-letni aktor zadebiutował na ekranie niewielką rolą w "Vanity Fair. Targowisku próżności" z 2004 roku. W serii filmów o przygodach Harry'ego Pottera wcielał się w Cedrica Diggory'ego. Ogromną popularność przyniosła mu rola Edwarda Cullena w sadze "Zmierzch". Na uwagę zasługują jego występy w takich filmach jak "Mapy gwiazd" Davida Cronenberga, "Good Time" braci Safdie, "High Life" Claire Denis, "Król" Davida Michôda, "Lighthouse" Roberta Eggersa czy "Tenet" Christophera Nolana. Aktualnie na etapie postprodukcji znajduje się wyreżyserowany przez laureata Oscara Joona-ho Bonga dramat sci-fi "Mickey 17", w którym Pattinson wciela się w tytułową rolę. W najbliższej przyszłości aktora zobaczymy także w drugiej części "Batmana" oraz "Draculi" Chloé Zhao.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones