Robert Więckiewicz zastrzeli Macieja Stuhra?

Informacja nadesłana przez producenta / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Robert+Wi%C4%99ckiewicz+zastrzeli+Macieja+Stuhra-71702
Robert Więckiewicz, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati, Mirosław Baka i Eryk Lubos w wojennym thrillerze Marcina Krzyształowicza pt. "Obława".


Więckiewicz i Stuhr spotkali się ostatnio
na planie "Ślubów panieńskich"

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Jej głównym bohaterem jest kapral Wydra (Więckiewicz), żołnierz oddziału partyzanckiego, specjalizujący się w wykonywaniu wyroków śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Tym razem Wydra dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta Kondolewicza (Stuhr). Po przyprowadzeniu konfidenta do lasu, na miejsce egzekucji, Wydra znajduje martwe ciała kolegów z oddziału. Wszyscy mają poderżnięte gardła.

W "Obławie" zobaczymy również Eryka Lubosa, Bartosza Żukowskiego, Emila Karewicza i Marka Kalitę. W postaci Niemców wcielą się niemieccy aktorzy.

Autorem zdjęć do "Obławy" będzie Andrzej Szulkowski ("Wesele", "Co słonko widziało"), scenografię zaprojektuje Grzegorz Skawiński ("Katyń", "Generał. Zamach na Gibraltarze"), za kostiumy odpowiedzialna będzie Katarzyna Lewińska ("Boisko bezdomnych", "Dom zły"), a muzykę skomponuje Michał Lorenc ("Różyczka", "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł").

Producentem "Obławy" jest Skorpion Arte, a koproducentami Big Blue TV i Non Stop Film Service. Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza zaplanowane są na jesień 2011. Będą realizowane w Krakowie i okolicach.

"Obława" to zapadająca w pamięć uniwersalna historia z budzącymi skrajne emocje bohaterami. To film, który z pewnością ma szansę wyjść poza dystrybucję festiwalowo-arthousową i trafić do szerokiej publiczności.

"Obława", oceniana w priorytecie filmy o tematyce historycznej, otrzymała już od ekspertów PISF ocenę bardzo dobrą. Film Marcina Krzyształowicza czeka w tej chwili na dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – dotacja pozwoli zamknąć budżet i rozpocząć zdjęcia.
Udostępnij: