Rozszerzone wydania "Hobbita" na Blu-ray i DVD już w sklepach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Rozszerzone+wydania+%22Hobbita%22+na+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+w+sklepach-100347
Już dziś premiera rozszerzonego wydania filmu "Hobbit: Niezwykła podróż" na płytach DVD i Blu-ray. Na fanów czeka ponad 9 godzin nowych dodatków specjalnych. Po raz pierwszy wydanie prezentowane jest z polskim lektorem.

"Hobbit: Niezwykła podróż Edycja rozszerzona" będzie dostępny w formie 5-płytowego wydania Blu-ray 3D™, zawierającego wersję Blu-ray 3D oraz Blu-ray 2D filmu, wydania 3-płytowego na Blu-ray™ oraz 5-płytowego na DVD.  Wśród prawie 9 godzin nowych dodatków specjalnych znajdą się Kroniki Śródziemia -  spojrzenie z bliska na proces produkcyjny,  Powrót do Śródziemia - bohaterowie i aktorzy, komentarze twórców m.in. Petera Jacksona – reżysera, producenta i scenarzysty oraz Philippy Boyens, koproducentki i scenarzystki, kilkuczęściowy dokument opowiadający o poszczególnych etapach realizacji filmu i całej trylogii i wiele więcej.


Pierwsza z trzech części filmowej trylogii oparta jest na ponadczasowym arcydziele "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena. Film "Hobbit: Niezwykła podróż", nominowany do trzech Nagród Akademii®, to epicka przygoda, która przeniesie widzów ponownie w fantastyczny świat Śródziemia. Dostępna będzie w sklepach na krótko przed zapowiedzianą na 27 grudnia 2013 premierą drugiej części trylogii zatytułowanej "Hobbit: Pustkowie Smauga".


WYDANIA BLU-RAY 3D,  BLU-RAY I DVD

Film "Hobbit: Niezwykła podróż Edycja Rozszerzona" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD zadebiutuje już 8 listopada w trzech wydaniach zawierających film w wersji rozszerzonej, zawierającej 13 minut dodatkowego materiału rozbudowującego poszczególne sceny w polskiej wersji językowej (polskie napisy i po raz pierwszy z polski lektor) oraz niemal 9 godzin nowych dodatków specjalnych:
•    HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ EDYCJA ROZSZERZONA (5 DVD)
•    HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ EDYCJA ROZSZERZONA (3 BLU-RAY™)
•    HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ 3D EDYCJA ROZSZERZONA (2 BLU-RAY 3D™  i  3 BLU-RAY™)  

NOWE DODATKI SPECJALNE:
•    KOMENTARZE TWÓRCÓW
•    NOWA ZELANDIA: DOM ŚRÓDZIEMIA; DAWNO OCZEKIWANA PODRÓŻ
•    KRONIKI HOBBITA – CZĘŚĆ 1
Zobacz jak przebiegał proces realizacji filmu "Hobbit: Niezwykła" podróż  dzięki w kilkuczęściowej, chronologicznej historii filmowania – od preprodukcji,  poprzez zdjęcia, trening głównej obsady aż do niesamowitych efektów wizualnych i cyfrowych.
•    POWRÓT DO ŚRÓDZIEMIA
Poznaj bohaterów i korzenie pięciu rodzin Krasnoludów oraz aktorów wybranych do Kompanii Thorina w Wyprawie na Samotną Górę. Spotkaj również Bilbo Bagginsa i pozostałych mieszkańców Śródziemia.

Wydania zostały przygotowane z myślą o kolekcjonerach – są wyjątkowo ozdobne i nawiązują do wcześniejszych wydań rozszerzonych Władcy pierścieni:
•    5-dyskowa edycja DVD będzie dostępna w postaci bogato ilustrowanego we wnętrzu digipacku
•    wszystkie wydania, także 3-dyskowe wydania Blu-ray i 5-dyskowe wydanie Blu-ray 3D zostały wyposażone w ozdobne kartonowe opakowania zewnętrzne  z tłoczeniami.
•    5-dyskowa edycja Blu-ray 3D na froncie ozdobnego opakowania będzie miała zdjęcie w opcji lenticular