"Gladiator 2" powstaje. Czy Russell Crowe jest w obsadzie?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Russell+Crowe%2C+gwiazda+film+%22Gladiator%22%2C+ujawnia%2C+czy+wyst%C4%85pi+w+sequelu%2C+kt%C3%B3ry+re%C5%BCyseruje+Ridley+Scott-149249
"Gladiator 2" powstaje. Czy Russell Crowe jest w obsadzie?
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Ridley Scott przygotowuje się do realizacji filmu "Gladiator 2". Teraz sprawę skomentował Russell Crowe, gwiazda pierwszego "Gladiatora". Ujawnił, czy pojawi się w sequelu.

Russell Crowe komentuje informacje o powstaniu filmu "Gladiator 2"Crowe odniósł się do projektu "Gladiator 2" w podcaście "Fitzy & Wippa Podcast". Potwierdził w nim to, czego obawiała się część fanów - Crowe nie pojawi się w kontynuacji filmu "Gladiator". Nie ma więc szans na żadne przebitki z przeszłości lub też wykorzystanie go w roli narratora lub duchowego przewodnika głównego bohatera.

Russell Crowe ujawnił jednak, że był poinformowany o planach na sequel i rozmawiał z twórcami na ten temat. Potwierdził też to, co już wiemy, że akcja "Gladiatora 2" rozgrywać się będzie jakieś 30 lat po zakończeniu pierwszego filmu.

GettyImages-1356223348.jpg Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


"Gladiator 2": Ridley Scott za kamerą, Paul Mescal gwiazdąSequel wielkiego hitu z Russellem Crowe'em zostanie wyprodukowany i wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, czyli autora pierwszego "Gladiatora". Z projektem związani są również Janty Yates (kostiumy) i Arthur Max (scenografia), którzy pracowali przy oryginale.

Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, z którym Ridley Scott pracował przy tegorocznym  widowisku "Napoleon" oraz wcześniejszym filmie "Wszystkie pieniądze świata".

Szczegóły fabuły nie są znane. Wiemy jednak, że bohaterem "Gladiatora 2" będzie Lucius, czyli wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilli i siostrzeniec złego Commodusa. W finale "Gladiatora" Maximus ocalił go przed śmiercią.

Zwiastun filmu "Gladiator"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2023. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones