Russell Crowe o "Gladiatorze 2": "Jestem trochę zazdrosny"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Russell+Crowe+o+%22Gladiatorze+2%22%3A+%22Jestem+troch%C4%99+zazdrosny%22-150261
Russell Crowe o "Gladiatorze 2": "Jestem trochę zazdrosny"
Russell Crowe, który za rolę Maximusa w "Gladiatorze" został nagrodzony Oscarem, skomentował powstający właśnie sequel. Wiadomo, że jego bohater nie pojawi się w filmie. Jego akcja toczy się po wydarzeniach przedstawionych w oryginale, w planach nie ma też retrospekcji, w których Maximus mógłby wrócić. Crowe wyznał, że "jest trochę zazdrosny". 

Russell Crowe o "Gladiatorze 2"


Russell Crowe opowiedział o swoich odczuciach względem "Gladiatora 2" w rozmowie z portalem Collider. 

Słuchajcie, jedyne, co czuję w związku z tym filmem, to lekka zazdrość – powiedział. [Kiedy pracowaliśmy nad "Gladiatorem"], byłem znacznie młodszy i to było dla mnie wielkie doświadczenie. To coś, co zmieniło moje życie, naprawdę. Zmieniło sposób, w jaki ludzie odbierali mnie i moją pracę, i, no wiecie, miałem ogromne szczęście zaangażować się w wiele dużych filmów, ale to, jak wielki osiągnęliśmy sukces, Jest niesamowite.

Aktor przyznał także, że "Gladiator" zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. 

Teraz mamy rok 2023, a nasz film zrobiliśmy w 1999. Gwarantuję ci, że gdzieś na świecie "Gladiator" będzie dziś emitowany w najlepszym czasie antenowym. A że nie każdy film może poszczycić się taką żywotnością, zajmuje on szczególne miejsce w moim sercu.

Co wiemy o "Gladiatorze 2"?


Za kamerą "Gladiatora 2" ponownie stanie Ridley Scott, który będzie również producentem filmu do spółki z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, który napisał dla Scotta także tegorocznego "Napoleona" oraz  "Wszystkie pieniądze świata"

Główną rolę w "Gladiatorze 2" zagra Paul Mescal nominowany w tym roku do Oscara za występ w "Aftersun". Przypadła mu rola Luciusa, czyli wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez '>Russella Crowe'a generał Maximus ocalił bohatera przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny.     

Zobaczcie zwiastun "Gladiatora"


Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones