Sacha Baron Cohen w projekcie twórców "Bobby kontra wapniaki"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sacha+Baron+Cohen+w+projekcie+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Bobby+kontra+wapniaki%22-146518
Sacha Baron Cohen w projekcie twórców "Bobby kontra wapniaki"
źródło: Getty Images
autor: Michael Boardman
Aktor i komik Sacha Baron Cohen ("Amerykański lockdown Boarata i Demaskacja Borata") łączy siły z Gregiem Danielsem i Mikiem Judgem, twórcami serialu "Bobby kontra wapniaki" przy animowanym "Chelm: The Smartest Place on Earth". Projekt ma zostać wyemitowany na Cartoon Network i HBO Max.

"Chelm: The Smartest Place on Earth" – co wiemy o projekcie?Specjalny program skierowany do młodszej publiczności zostanie napisany przez Michaela Komana ("Złoty dotyk Nathana"). Humor, który zobaczymy na ekranie opisywany jest jako absurdalny i introspektywny. Akcja ma rozgrywać się w mitycznym Mieście Głupców. Opowieść odnosi się do żydowskiego folkloru i żartów z mieszkańców miasta Chełm, którzy mieli być znani ze swojej marnej inteligencji. Cohen, który wcieli się w narratora serialu, spojrzy na wiekową historię ze współczesnej perspektywy, zachowując przy tym esencję klasycznych elementów znanych z oryginalnych teksów.

Judge i Daniels współpracowali razem przy animacji "Bobby kontra wapniaki". Obecnie dla platformy Netflix tworzą serial inspirowany grą karcianą wydaną w Polsce jako "Eksplodujące kotki". Samodzielnie tworzyli scenariusze do odcinków takich seriali, jak "Beavis i Butt-Head", "Biuro", "Upload", "Siły kosmiczne", "Parks and Recreation" czy "Dolina Krzemowa".


Sacha Baron Cohen – skąd znamy aktora?Cohen to aktor znany przede wszystkim ze swoich ikonicznych ról w komediach "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej", "Brüno", "Ali G" czy "Dyktator". W swoim CV posiada również role w filmach "Ricky Bobby - Demon prędkości", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Hugo i jego wynalazek", "Les Misérables: Nędznicy", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Proces Siódemki z Chicago" czy "Legenda telewizji 2: Kontynuacja".

Ostatnimi projektami Cohena były kontynuacje przygód Borata w "Kolejnym filmie o Boracie" oraz w serialach "Amerykański lockdown Boarata i Demaskacja Borata" i "Borat: kaseta video z materiałem "nie do przyjęcia" według kazachskiego Ministerstwa Cenzury i Obrzezania".

Zwiastun "Kolejnego filmu o Boracie"