Sam Rockwell, Oscar Isaac i Christopher Walken w nowym filmie Martina McDonagha

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Rockwell%2C+Oscar+Isaac+i+Christopher+Walken+w+nowym+filmie+Martina+McDonagha-144383
Sam Rockwell, Oscar Isaac i Christopher Walken w nowym filmie Martina McDonagha
źródło: Getty Images
autor: Frederick M. Brown
Christopher Walken, Oscar Isaac i Sam Rockwell zagrają główne role w nowym filmie Martina McDonagha, twórcy oscarowych "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri".

Szczegóły przedsięwzięcia trzymane są na razie w tajemnicy. Jak informuje jednak serwis Deadline, napisany przez McDonagha scenariusz jest podobno fantastyczny i budzi olbrzymie zainteresowanie wśród potencjalnych inwestorów.    


Walken, którego ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć w "Wojnie z dziadkiem", pracował już z reżyserem przy "Siedmiu psychopatach". Rockwell wystąpił z kolei w "Trzech billboardach", które przyniosły mu Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Dla Isaaca ("Diuna", "Sceny z życia małżeńskiego") będzie to pierwsze spotkanie z irlandzkim filmowcem.

McDonagh pracuje aktualnie nad czarną komedią "The Banshees of Inisherin" z Colinem Farrellem i Brendanem Gleesonem w rolach głównych. Aktorzy wcielają się w parę  starych przyjaciół mieszkających na odległej irlandzkiej wyspie. Gdy jeden z bohaterów oznajmi drugiemu, że chce zakończyć ich relację, jego decyzja będzie miała tyleż mroczne co zabawne konsekwencje. Scenariusz jest adaptacją nigdy niewystawionej sztuki teatralnej, którą twórca napisał ćwierć wieku temu. Realizację finansuje Searchlight.

Kim jest Martin McDonagh?Martin McDonagh jest dramatopisarzem, scenarzystą i reżyserem. W 2006 roku otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za krótkometrażówkę "Six Shooter". Dwa lata później zadebiutował w pełnym metrażu filmem "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z Colinem Farrellem i Brendanem Gleesonem. Cztery lata później na ekrany trafiło "7 psychopatów". Największym sukcesem komercyjnym i artystycznym McDonagha okazał się komediodramat "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Historia samotnej matki (Frances McDormand), która próbuje dopaść zabójcę córki, zdobyła dwa Oscary i zarobiła na całym świecie 160 milionów dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones