Sam Rockwell zamiast DiCaprio w nowym filmie Eastwooda

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Rockwell+zamiast+DiCaprio+w+nowym+filmie+Eastwooda-133439
Sam Rockwell ("Trzy billboardy za Ebbing, Missouri") zagra jedną z głównych ról w filmie "The Ballad Of Richard Jewell". Przejął on rolę, którą pierwotnie miał zagrać Leonardo DiCaprio.

GettyImages-927275176.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Film opowie historię ochroniarza pracującego przy Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. To właśnie Richard Jewell odkrył plecak, w którym znajdował się ładunek wybuchowy. Pomagał w usunięciu z jego okolic ludzi i został uznany za bohatera. Jednak trzy dni później został ogłoszony głównym podejrzanym. Postawiono mu zarzuty i dopiero w sądzie oczyszczono z winy. Jednak jego reputacja zdążyła mocno ucierpieć.

Rockwell wcieli się w prawnika, którego Jewell znał z widzenia i który zajmował się głównie nieruchomościami. Mimo że sprawa wydawała się go przerastać, prawnik postanowił pomóc ochroniarzowi w okresie, kiedy nikt inny nie chciał się za nim wstawić.

Za kamerą stanie Clint Eastwood, który pierwotnie planował nakręcić film w 2015 roku. Wtedy obok DiCaprio w obsadzie był Jonah Hill jako Jewell. Kto teraz zagra ochroniarza, tego na razie nie wiadomo.