Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Scenariusz+nowego+filmu+Tarantino+gotowy-125646

Scenariusz nowego filmu Tarantino gotowy

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
Quentin Tarantino zakończył prace nad scenariuszem swojego dziewiątego (podobno przedostatniego) filmu. Po rozstaniu z Harveyem Weinsteinem i jego wytwórnią reżyser poszukuje aktualnie nowego studia, które zgodzi się sfinansować realizację dzieła.

GettyImages-632883952.jpg
Getty Images © Nicholas Hunt


Jak nietrudno się domyślić, niemal wszyscy duzi gracze w Hollywood chcą przygarnąć twórcę "Wściekłych psów". Wyjątkiem jest Disney, który stawia na kino familijne i nie angażuje się w przedsięwzięcia z kategorią wiekową R.

Nowy film Tarantino ma mieć podobny budżet co "Django", czyli około 100 milionów dolarów. Co ciekawe, pod względem fabuły i klimatu projekt przypomina najbardziej "Pulp Fiction".

Wbrew wcześniejszym doniesieniom głównym wątkiem scenariusza nie są wcale zbrodnie popełniane przez Charlesa Mansona. Jeden z informatorów powiedział nawet, że jeśli "#9" opowiada historię Mansona, to "Bękarty wojny" są filmem o Adolfie Hitlerze.

Tarantino napisał scenariusz z myślą o takich aktorach, jak: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio oraz Samuel L. Jackson. W najbliższych tygodniach przekonamy się, czy gwiazdy spełnią marzenie reżysera i zgodzą się na występ.

Zdjęcia mają ruszyć w połowie przyszłego roku. Premierę przewidziano na 2019.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię