Więcej smoków i kazirodztwa. Kolejny serial w świecie "Gry o tron"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Batmana%22+szykuje+dla+HBO+prequel+seriali+%22Gra+o+tron%22+i+%22R%C3%B3d+smoka%22-154022
Więcej smoków i kazirodztwa. Kolejny serial w świecie "Gry o tron"
Uniwersum serialu "Gra o tron" powiększa się o kolejny projekt. Czy jednak rzeczywiście powstanie? To już inne pytanie. Od premiery "Gry o tron" George R.R. Martin i inni zapowiadali całą masę seriali. Do dziś światło dzienne ujrzał tylko jeden - "Ród smoka".

Podbój Aegona. Dowiemy się, jak Targaryenowie przejęli władzę nad WesterosNowy projekt na razie nie ma tytułu. Wiemy jednak, kto przygotuje jego fabułę. To Mattson Tomlin, który z Warner Bros. Discovery współpracował już przy okazji dwóch filmów o Batmanie Matta Reevesa. Jest również współautorem komiksu Keanu Reevesa "BRZRKR", a dla Netfliksa przygotowuje animowany serial z uniwersum Terminatora.

Nowy serial będzie prequelem zarówno "Gry o tron" jak i "Rodu smoka". I jak "Ród smoka" bazować będzie na kronice Siedmiu Królestw, którą George R.R. Martin opublikował w książce "Ogień i krew".


Serial skupi się Podboju Aegona, czyli zbrojnej kampanii Aegona Zdobywcy i jego dwóch sióstr-żon Rhaenys i Visenyi oraz ich smoków, w wyniku której Westeros zostało zjednoczone pod rządami Targaryenów.

Przed Podbojem Targaryenowie rządzili tylko Smoczą Skałą. Torrhen Stark był królem Północy, Ronnel Arryn był niepełnoletnim władcą Doliny, Harren Hoare był królem Żelaznych Wysp i Dorzecza, Loren I Lannister był królem Zachodu, Mern IX Gardener był królem Reach, Argilac Durrandon był królem Burz, a Mariya Martell była księżniczką Dorne.

Wszyscy oni powinni pojawić się w serialu. Jednak na chwilę obecną nie zostały podjęte żadne decyzje castingowe. HBO nie potwierdziło nawet oficjalnie, że projekt jest w produkcji.

Teaser 2. sezonu serialu "Ród smoka"