Schoenaerts i Wright w imponującej obsadzie filmu Soderbergha

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Schoenaerts+i+Wright+w+imponuj%C4%85cej+obsadzie+filmu+Soderbergha-130398
Schoenaerts i Wright w imponującej obsadzie filmu Soderbergha
źródło: Getty Images
autor: Vittorio Zunino Celotto
Powiększa się obsada nowego filmu Stevena Soderbergha, "The Laundromat". Do ekipy – w której imponujących szeregach są już Antonio Banderas, Gary Oldman i Meryl Streep – dołączyli właśnie Matthias Schoenaerts, Jeffrey Wright, Chris Parnell, James Cromwell i Melissa Rauch.

GettyImages-1025745164.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto

Film opowie o aferze znanej jako "Panama Papers" i będzie oparty na niewydanej jeszcze książce autorstwa nagrodzonego Pulitzerem dziennikarza, Jake'a Bernsteina. Bernstein był członkiem zespołu dziennikarzy tworzących Międzynarodowe Konsorcjium Dziennikarzy Śledczych. To kolektyw, który ujawnił treść dokumentów będących przedmiotem przecieku z panamskiej firmy prawniczej Mossack Fonseca. Stanowiły one dowód finansowych machinacji i innych nielegalnych działań rozmaitych rządów oraz osób prywatnych. Panama Papers uznaje się za największy w historii przeciek korporacyjno-rządowych danych.

Podobno powyższy aktorski dream team to nie koniec. Wieść niesie, że w epizodycznych rolach ma pojawić się mnóstwo gwiazd, które współpracowały z Soderberghiem wcześniej.

Scenariusz napisał Scott Z. Burns. Zdjęcia ruszyły w poniedziałek. Film na razie nie ma oficjalnej daty premiery. Dystrybucją zajmuje się Netflix.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones