Co po "Amerykańskiej fikcji"? Jeffrey Wright w nowym filmie Spike'a Lee

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeffrey+Wright+%28%22Ameryka%C5%84ska+fikcja%22%29+w+%22High+and+Low%22%2C+nowym+filmie+Spike%27a+Lee-154667
Co po "Amerykańskiej fikcji"? Jeffrey Wright w nowym filmie Spike'a Lee
źródło: Getty Images
autor: Paras Griffin
Jeffrey Wright dołączył do Denzela Washingtona w "High and Low", czyli realizowanym przez Spike'a Lee remake'u filmu Akiry Kurosawy. Jak podaje Variety, produkcja ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.  

Jeffrey Wright w obsadzie "High and Low". Co wiemy o nowym filmie Spike'a Lee?


Poza Denzelem Washingtonem i Jeffreyem Wrightem w "High and Low" zobaczymy też Ilfenesh Haderę. Wcześniej informowaliśmy, że propozycję roli dostała Halle Berry. Przeczytaj: Halle Berry jako żona Denzela Washingtona? Zagra w filmie Spike'a Lee?  
"High and Low" to remake "Nieba i piekła" Akiry Kurosawy. Bohaterem oryginału jest przedsiębiorca Gondo (Toshiro Mifune). Gdy pewnego dnia syn jego szofera zostaje przez pomyłkę wzięty za jego potomka i porwany, Gondo staje przed moralnym dylematem: jeśli zapłaci okup, stanie w obliczu bankructwa.  

Scenariusz nowej wersji napisali Spike Lee i Alan Fox. Projekt jest koprodukcją A24 i Apple Original Films. Pierwsze studio zajmie się dystrybucją kinową filmu, podczas gdy drugie otrzyma prawa do pokazywania go na platformie streamingowej AppleTV+.  

"High and Low" będzie piątym wspólnym projektem Washingtona i Lee. Do tej pory nakręcili razem "Czarny blues" (1990), "Malcolma X" (1992), "Grę o honor" (1998), i "Plan doskonały" (2006). 

TOP: Najlepsze role Jeffreya Wrighta


Występ w komediodramacie "Amerykańska fikcja" przyniósł Jeffreyowi Wrightowi pierwszą nominację do Oscara. Przypominamy odcinek programu TOP, w którym Jakub Popielecki wybiera jego najlepsze role:  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones