Scorsese: "The Irishman" nie będzie jak "Chłopcy z ferajny"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scorsese%3A+%22The+Irishman%22+nie+b%C4%99dzie+jak+%22Ch%C5%82opcy+z+ferajny%22-123098
Po uduchowionym "Milczeniu" Martin Scorsese wraca do historii z półświatka. "The Irishman" będzie kolejnym filmem reżysera opowiadającym o środowisku gangsterów. Scorsese ostrzega jednak, byśmy nie oczekiwali kolejnych "Chłopców z ferajny".

GettyImages-631045968.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer

Myślę, że będzie to inny film, stwierdził reżyser. Przyznaję, że "Chłopcy z ferajny" i "Kasyno" mają specyficzny styl, który stworzyłem już na kartach scenariusza. Realizacja "Chłopców z ferajny" była niemalże rutynowa, miejscami bardzo mi się spieszyło, bo miałem wrażenie, jakbym już raz to zrobił. Mam na myśli ruchy kamery, montaż i tego typu sprawy. Styl filmu, cięcia montażowe, stop-klatki - wszystko to było zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Tym razem będzie trochę inaczej.

Mamy tu też starszych aktorów. "The Irishman" to opowieść o patrzeniu wstecz, o próbie podsumowania swojego życia i wyborów, których się dokonało, dodał Scorsese.

"The Irishman" opowie prawdziwą historię Franka "Irlandczyka" Sheerana. Był on płatnym zabójcą, jednym z dwóch nie-Włochów, którzy na stałe współpracowali z Mafią. Brandtowi niedługo przed swoją śmiercią przyznał się do zabicia Jimmy'ego Hoffy. Twierdził również, że wie, kto zabił prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Według niego to Mafia, a dokładniej Hoffa zlecił zabójstwo. Sheeran twierdzi, że dostarczył zabójcy broń.

Główną rolę zagra Robert De Niro. Zdjęcia mają ruszyć w sierpniu, a premiera planowana jest na 2019 rok.

Udostępnij: