Serial "The Knick" w każdą sobotę w Cinemax

https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22The+Knick%22+w+ka%C5%BCd%C4%85+sobot%C4%99+w+Cinemax-106768
Clive Owen w roli głównej, Steven Soderbergh za kamerą. Nowy serial Cinemax został znakomicie odebrany w prasie międzynarodowej. Premiery kolejnych odcinków będzie można oglądać w każdą sobotę o godz. 22.00 w Cinemax.Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker na początku XX wieku. Jak pisze New York Times, "The Knick" to bardzo dobry, choć nietypowy serial, który zabiera nas w podróż w czasie, by spojrzeć w świeży sposób na ważny i często pomijany okres w historii. Bohaterowie serialu żyją w czasach, kiedy nie istniały antybiotyki, a umieralność chorych była bardzo wysoka. Głównym postacią jest doktor John Thackery – w tej roli Clive Owen, genialny chirurg, który szuka nowatorskich rozwiązań, by pomóc swoim pacjentom. Jednocześnie Thackery sam zmaga się z uzależnieniem od kokainy.

Reżyserem wszystkich dziesięciu odcinków serialu jest Steven Soderbergh, laureat Oscara za "Traffic" i nagrody Emmy za film HBO "Wielki Liberace". Soderberg stworzył nowe, pełne życia i mroczne Gotham. Grany przez Clive'a Owena Thackery jest postacią z krwi i kości, napisał Newsday. Oprócz Thackery'ego, w serialu pojawia się zespół lekarzy i pielęgniarek wprowadzających wraz ze swoim mentorem pionierskie metody leczenia. "The Knick" to pełniejszy i ciekawszy obraz człowieka, podsumował New York Daily News.

Premierowe odcinki "The Knick" można oglądać w każdą sobotę o godz. 22.00 w Cinemax. Serial jest również dostępny w serwisie HBO GO (www.hbogo.pl), w którym pierwszy odcinek został odkodowany na miesiąc.
Informacja sponsorowana