BIULETYN: Wenecja 2014, "Constantine", Bousman, "The Knick"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/BIULETYN%3A+Wenecja+2014%2C+%22Constantine%22%2C+Bousman%2C+%22The+Knick%22-106179
Ogłoszono film otwarcia 71. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zostało nim dzieło Alejandro Gonzáleza Iñárritu "Birdman". Jednocześnie ogłoszono, że obraz będzie walczył w konkursie głównym o Złotego Lwa (za: Deadline)

*

Reżyser kilku części serii horrorów "Piła" Darren Lynn Bousman planuje realizację niezależnego filmu SF "Apex". Obraz opisywany jest jako skrzyżowanie "Predatora" z "Call of Duty". Opowiada o jednostce sił specjalnych, która wyrusza z tajną misją do Korei Północnej w celu przechwycenia broni masowego rażenia. Po drodze zostają zaatakowani przez grupę niebezpiecznych kosmitów. Autorem scenariusza jest James E. Cavanaugh. (za: The Hollywood Reporter)

*

Telewizyjny Constantine traci partnerkę. Aktorka Lucy Griffiths miała zagrać w serialu "Constantine" Liv. Tak się jednak nie stanie. Postać została bowiem usunięta z serialu, ponieważ jego twórcy postanowili skierować fabułę na inne tory. Zamiast Liv w serialu zobaczymy Zed, bohaterkę znaną fanom komiksowego pierwowzoru. Kto ją zagra, tego na razie nie wiadomo. (za: The Hollywood Reporter)*

"The Knick" nie miał jeszcze swojej premiery, lecz stacja Cinemax jest już pewna sukcesu. Kanał postanowił dać zgodę na realizację drugiego serialu opowiadającej o realiach pracy w szpitalu na początku XX wieku. Twórcą "The Knick" jest Steven Soderbergh, a w głównej roli występuje Clive Owen. (za: The Hollywood Reporter)

*

Wraca pomysł realizacji młodzieżowego widowiska "Wicked Lovely". Będzie to ekranizacja powieści Melissy Marr wydanej w Polsce pod tytułem "Królowa Lata". Projekt kilka lat temu chciało zrealizować Universal Pictures, teraz prawa przejęła firma Wild West Picture Show Productions. Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata... (za: Deadline)

*

Gwiazda "50 twarzy Greya" Dakota Johnson już planuje swój kolejny film. Aktorka zagra główną rolę w ekranizacji książki "Forever, Interrupted". To historia miłości od pierwszego wejrzenia, która kończy się tragicznie. Wtedy kobieta spotyka po raz pierwszy matkę ukochanego... Johnson będzie nie tylko gwiazdą, ale również producentką wykonawczą filmu. (za: Deadline)

*

Jim Belushi ("Obrońcy") dołączył do Keanu Reevesa i Renée Zellweger na planie filmu "The Whole Truth". Jest to historia adwokata, który otrzymuje zadanie obrony młodego Mike'a Lassitera (Gabriel Basso). Chłopak cierpiący na zaburzenia emocjonalne jest oskarżony o to, że z zimną krwią zamordował swojego ojca. Belushi będzie mężem bohaterki granej przez Zellweger i zarazem ofiarą. (za: Screen Daily)

*

Pojawił się zwiastun filmu "Jamie Marks Is Dead". Obraz jest ekranizacją powieści "One for Sorrow".
*

Znany z widowiska fantasy "Percy Jackson: Morze potworów" Douglas Smith dołączył do obsady kolejnego potencjalnego blockbustera. Aktor zagra bowiem w nowym "Terminatorze". Niestety na razie nie wiadomo kogo. Rola raczej nie będzie zbyt rozbudowana, ponieważ Smith zgodził się także zagrać główną postać w niezależnej produkcji "Evan's Crime". Będzie to historia studenta, który za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków został skazany na 7 lat więzienia. Postanawia wykorzystać ten czas, by przygotować zemstę na prokuratorze, który wykorzystał go, by zwiększyć swoje wpływy polityczne. (za: Deadline)

*

Warner Bros. zaprezentowało plakat filmu "Powiedzmy sobie wszystko". Czworo rodzeństwa po przejściach i burzach dorosłego życia wraca do rodzinnego domu. Zmuszeni są na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem. Obraz wyreżyserował autor "Gigantów ze stali" Shawn Levy. (za: Coming Soon)*

Wczoraj prezentowaliśmy plakat, dziś mamy dla Was zwiastun filmu "Wild":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones