SerialCon 2020 – razem online

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/SerialCon+2020+%E2%80%93+razem+online-139199
SerialCon 2020 – razem online
Rozgrzewają do czerwoności i nie pozwalają odejść od odbiornika. Seriale inspirują, dają do myślenia i sprawiają, że kibicujemy ulubionym bohaterom. Uwaga serialowicze! Festiwal Mastercard OFF CAMERA zaprasza na kolejną, specjalną edycję SerialConu od 12 do 21 września.

Na fanów seriali czeka mnóstwo atrakcji – pokazy i premiery, dyskusje o serialowych trendach i zjawiskach oraz warsztaty i konkursy – a wszystko to w bezpiecznej formule online. Organizatorzy i goście będą rozmawiać m.in. o ewolucji postaci serialowego antybohatera, o serialach, które brzydko się zestarzały i o tym, jak oglądaliśmy seriale podczas kwarantanny. Nie zabraknie wątków takich jak: kobiety w branży serialowej i wzorcach męskości prosto z małego ekranu. Wśród panelistów pojawią się zarówno twórcy seriali – aktorzy i producenci – jak i ich odbiorcy – blogerzy i krytycy filmowi.

Wieczorami, o godzinie 20:00 odbędą się spotkania LIVE, podczas których w towarzystwie twórców i gwiazdorskiej obsady publiczność zobaczy odcinki seriali i porozmawiamy o najgorętszych tytułach tej jesieni. Z widzami spotkają się między innymi Jan P. Matuszyński i Arkadiusz Jakubik, którzy opowiedzą o serialu "Król" na motywach książki Szczepana Twardocha, a także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego "Usta usta" porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu "Szadź" opowiedzą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz. Z kolei za kulisy komediowej produkcji "Królestwo kobiet" zabierze nas Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: "Zostań w domu", "Co robimy w zamknięciu" i "Kontrola".

Na fanów seriali czekają też warsztaty. Dana Łukasińska i Łukasz M. Maciejewski poprowadzą warsztaty scenariuszowe osnute wokół adaptacji literackiego pierwowzoru: "Król: Od książki do serialu", a blogerki Riennahera, Zwierz Popkulturalny i Mysza Movie nauczą "Jak pisać i mówić o serialach".

Jak co roku, na SerialConie nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Partnerami tegorocznego wydarzenia są Canal +, TVN i Player.pl.

Zapraszamy do śledzenia festiwalowej zakładki na Player.pl i mediów społecznościowych SerialCon. Wszystkie wydarzenia w ramach SerialConu dostępne są bezpłatnie.
Udostępnij: