Seriale o piratach. Top 11 seriali, które warto obejrzeć

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Seriale+o+piratach.+Top+11+seriali%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-144579
Seriale o piratach. Top 11 seriali, które warto obejrzeć
Usiądźcie wygodnie w fotelach. Pora wybrać się na przygodę. Będzie niebezpiecznie, ekscytująco, czasem nawet zabawnie. Poznacie historię zakopanych skarbów, zawitacie do egzotycznych zakątków Karaibów i poczujecie grozę na widok "black sails" - czarnych żagli morskich rozbójników. Dziś przedstawiamy Wam bowiem najlepsze seriale, których bohaterami są piraci.

RANKING NAJLEPSZYCH SERIALI O PIRATACHPiraci od dawno rozbudzają masową wyobraźnię. Oczywiście w ostatnich dekadach wyobrażenie morskich rozbójników kształtował Disney za sprawą serii "Piraci z Karaibów". Piraci jednak mają długą historię obecności na małych ekranach. Twórcy proponowali widzom różne wariacje na ich temat. Od klasycznych historii, których bohaterem był Kapitan Flint znany z powieści Roberta Louisa Stevensona "Wyspa skarbów" ("Powrót na Wyspę Skarbów"), przez komediowe produkcje dla dzieci ("Szalony Jack, pirat"), po fantastyczne wizje oferujące inne spojrzenie na piratów ("One Piece").

Po przeczytaniu tego rankingu, w wolnej chwili zapraszamy Was do zapoznania się z innymi naszymi zestawieniami. Dzięki nim na pewno znajdziecie coś ciekawego do obejrzenia wieczorem. Oto najlepsze filmy o starożytności, najlepsze filmy o Wikingach, najlepsze filmy samurajskie, najlepsze filmy religijne, najlepsze filmy o wampirach, najlepsze seriale o policji i najlepsze seriale o psychopatach. Po więcej zestawów filmów i seriali zapraszamy na naszą stronę rankingów, którą znajdziecie TUTAJ.

O Piotrusiu Panie nakręcone zostały liczne pełne akcji filmy i seriale. W końcu jest to bohater jednej z najsłynniejszych książek dla dzieci. "Piotruś Pan i piraci" to jedna z adaptacji. Powstała jako serial animowany. Jego bohaterami są Piotruś Pan, Wanda i reszta Zagubionych Chłopców, którzy razem co chwilę są w samym centrum akcji, kiedy muszą pokrzyżować zakusy złowrogiego pirata kapitana Haka. Widzowie mogli w nim dowiedzieć się też więcej o piratach, którymi dowodził Hak. W chwili premiery serial cieszył się sporą popularnością.


I jeszcze opowieść inspirowana Piotrusiem Panem. "Nibylandia" to mini-serial fantasy, który nominalnie stanowi prequel powieści J.M. Barriego. Sięgnij po niego i dowiedz się, jak Jimmy Hook, w przyszłości kapitan Hak, Piotruś i grupa londyńskich uliczników z początku XX wieku, dzięki magicznej kuli przenieśli się do magicznego świata. To opowieść o XVIII-wiecznych piratach pod dowództwem Elizabeth Bonny, którzy toczą wojnę z indiańskim plemieniem stojącym na straży tajemnicy duchów drzew. Jimmy, Piotruś i reszta przybyszów zostanie wplątana w ten konflikt. Serial powstał na zlecenie stacji Syfy. Zdobył trzy nominacje w kategoriach technicznych Irlandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej.


Seriale prezentowane w naszym rankingu, których akcja rozgrywa się na Ziemi, to w większości historie opowiadające o tym, jaki postrach siali w przeszłości piraci z Karaibów. Tak się jednak składa, że piratów nie brakuje również w innych regionach geograficznych. Jednym z nich był Tygrys z Malezji. To postać fikcyjna, stworzona przez włoskiego pisarza Emilia Salgariego. Pełen akcji, przygód i romansów serial "Sandokan" to opowieść o malezyjskim księciu, który stracił wszystko, kiedy przybyli Brytyjczycy. Teraz rządzi piracką enklawą mając za towarzysza Portugalczyka Yaneza.Jest zakochany ze wzajemnością w córce angielskiego arystokraty. Na początku "Sandokan" planowany był jako 6-odcinkowy mini-serial. W związku z jego popularnością powstała film kontynuujący historię bohatera zatytułowany "Powrót Sandokana".


"Herb piratów" miał swoją premierę w 2014 roku zaledwie cztery miesiące po starcie "Black Sails". Oba opowiadają o schyłkowym okresie złotej ery piratów z Karaibów. W obu wydarzenia serialowe są dość luźno powiązane z tym, co miało miejsce w rzeczywistości. Niektóre z postaci żyją w najlepsze, choć tak naprawdę od dawna powinny być martwe. Tak było na przykład z głównym bohaterem serialu, kapitanem Czarnobrodym. Choć serial powstał dla NBC, tonem przypominał "Black Sails" stacji Starz. Ponieważ jednak "Herb piratów" pojawił się później, to porównanie zadziałało na jego niekorzyść. Nie pomogła świetna kreacja Johna Malkovicha i obecność później obsypywanej nagrodami za "The Crown" Claire Foy. NBC dość szybko zdecydowało się nie kontynuować produkcji.


Twórcy serialu "Piraci Mrocznych Wód" zabierają widzów do niezwykłego świata Mer. Grozi mu zagłada. Jest powoli pochłaniany przez Mroczną Wodę. Uratować go może jedynie Ren, młody książę i grupa towarzyszących mu żeglarzy (w tym pirat Ioz). Dzięki przepowiedni wiedzą, że Mroczną Wodę może powstrzymać 13 Klejnotów Władzy. W ich odnalezieniu przeszkadzać bohaterom będzie złowrogi pirat Bloth, kapitan statku Maelstrom. Serialowi brakuje niestety zakończenia. Niektóre z klejnotów nigdy nie zostały odnalezione. Oglądalność drugiej serii była poniżej oczekiwań i Hanna-Barbera Productions całość postanowiło skasować.


Przygody Jima Hawkinsa oraz Długiego Johna Silvera i Bena Gunna, członków załogi statku dowodzonego przez pirata Kapitana Flinta, rozpala wyobraźnię od czasu premiery na księgarskim rynku powieści "Wyspa Skarbów" Roberta Louisa Stevensona. Nic więc dziwnego, że na jej podstawie powstawały filmy i seriale. Oczywiście wielu osobom nie wystarczała historia wymyślona przez Stevensona, więc na jej bazie tworzyli własne. "Powrót na Wyspę Skarbów" opowiada nowe przygody bohaterów. Akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach opisanych w książce. Piraci z Karaibów w większości należą do przeszłości. Pozostały po nich tylko mapy zakopanych bogactw. Jim Hawkins wciąż ma tę, która zawiodła go do skarbu Flinta. John Silver jest przekonany, że skrywa ona informację o jeszcze większym skarbie. Po całej masie przygód bohaterowie znów stanął do walki o niewyobrażalne bogactwa.


Włosi nie gęsi i swój serial o piratach z Karaibów mają. "Szpiedzy i piraci" to historia rozgrywająca się w połowie XVII wieku. Jej bohaterami są dwaj bracia, których życie naznaczy miłość do jednej kobiety. Choć ta zostaje zabita w wyniku nieszczęśliwego wypadku, bracia wzajemnie się obwiniają o jej śmierć. Tak zostają rozdzieleni na wiele lat. Jednak ich historia dopiero się zaczyna. Jeden z braci został słynnym piratem. Drugi jest szpiegiem, któremu zostaje zlecona likwidacja postrachu mórz w rejonie Karaibów.


W masowej świadomości pirat nie jest dziś niebezpiecznym pogromcą mórz i oceanów, a raczej bohaterem dziecięcych opowieści. Nie powinno więc dziwić, że w naszym rankingu znalazło się aż kilka seriali dla dzieci. Jednym z nich jest "Szalony Jack, pirat". Amerykańska animacja opowiada o przygodach kapitana statku Morski Kurak. Jack bardzo chciałby być wielkim piratem, ale trudno jest mu zrealizować to marzenie, ponieważ jest fajtłapowatym tchórzem. Po premierze serialu wiele osób zauważyło podobieństwo pomiędzy postaciami "Szalonego Jacka, pirata" a bohaterami komediowej serii "Czarna Żmija".


"Niezwykłe przypadki Flapjacka" to opowieść o przygodach chłopca imieniem Flapjack, którego wychowywał wieloryb Bańka. Pewnego dnia Bańka ratuje starego pirata, Kapitana Knykcia, który opowiada chłopakowi niesamowite historie budząc w nim pragnienie przygód. Od tego momentu Flapjack i Kapitan Knykieć co chwilę wpadać będą w tarapaty marząc o tym, by razem odnaleźć mityczną Cukrową Wyspę. "Niezwykłe przypadki Flapjacka" to serial animowany, w którym mamy pełno surrealistycznych pomysłów i czarnego humoru.


Obok książki Stevensona najsłynniejszą serią o piratach jest bez wątpienia "One Piece". W Japonii jest to od dekad jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek. Jej początkiem jest manga stworzona w 1997 roku przez Eiichirō Odę. Opowiadała ona o przygodach kapitana imieniem Monkey D. Luffy i członkach załogi Słomkowego Kapelusza. Jego marzeniem jest zdobycie najwspanialszego skarbu i uzyskanie tytułu króla piratów. W 1999 roku zadebiutował serial "One Piece". Pierwszy film trafił do kin w 2000 roku. Kolejne filmy jak i odcinki serialu wciąż powstają. W planach jest też serial aktorski, który powstaje dla jednego z serwisów streamingowych.


"Black Sails" (2014-2017), w Polsce znani pod tytułem "Piraci", to chyba najbardziej znana serialowa produkcja o morskich rozbójnikach. Akcja produkcji rozgrywa się na początku XVIII wieku, w schyłkowym okresie złotej ery piratów z Karaibów. Formalnie jest to prequel powieści "Wyspa Skarbów", więc pojawiają się w niej znane z książki Roberta Louisa Stevensona postacie, w tym: Kapitan Flint, Długi John Silver i Billy Bones. Serial wykorzystuje też prawdziwe historie kapitana Charlesa Vane'a, Calico Jacka, Anne Bonny. "Black Sails" (2014-2017) imponowali rozmachem inscenizacyjnym scen bitewnych, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ producentem serialu był Michael Bay.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones