Serialowy "Władca Pierścieni" z muzyką Howarda Shore'a?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22+z+muzyk%C4%85+Howarda+Shore%27a-143920
Serialowy "Władca Pierścieni" z muzyką Howarda Shore'a?
źródło: Materiały prasowe
Howard Shore przygotowuje się do ponownych odwiedzin w Śródziemiu. Kompozytor, który stworzył oprawę muzyczną do trylogii "Władca Pierścieni" oraz "Hobbit", negocjuje angaż do serialu Amazonu "The Lord of the Rings".

Zdjęcia do pierwszego sezonu zakończyły się w sierpniu w Nowej Zelandii. Budżet produkcji wyniósł 465 milionów dolarów, co czyni "The Lord of the Rings" najdroższym serialem w historii. Premierę zaplanowano na 2 września 2022 roku.

GettyImages-3028988.jpg Getty Images © Frederick M. Brown
O fabule wiadomo niewiele. Akcja serialu ma rozgrywać się w Drugiej Erze Śródziemia, czyli tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Hobbicie" i "Władcy Pierścieni". Był to mroczny okres rządów Saurona. Wtedy też w Eregionie wykuto Pierścienie Władzy. Mamy śledzić losy nie tylko znanych już bohaterów, ale także nowych postaci. Będą one wędrować "aż po najdalsze zakątki mapy" wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena kontynentu. Zobaczymy najciemniejsze głębiny Gór Mglistych, majestatyczne lasy Lindonu czy zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru.

Nad produkcją czuwa reżyser J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Niemożliwe"). Showrunnerami serialu są J.D. Payne i Patrick McKay. W obsadzie znaleźli się m.in. Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Przypomnijmy, że za muzykę do "Władcy Pierścieni" Shore otrzymał trzy Oscary: pierwszego w 2002 roku za "Drużynę Pierścienia", a dwa kolejne w 2004 za muzykę oraz piosenkę z "Powrotu Króla". W portfolio kompozytora znajdziemy łącznie ponad 80 tytułów, w tym również "Infiltrację", "Siedem", "Milczenie owiec" i "Nagi lunch".