Stallone zapowiada powrót Rambo, Rocky'ego i Cobry

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Stallone+zapowiada+powr%C3%B3t+Rambo%2C+Rocky%27ego+i+Cobry-133258
Podczas podsumowującego jego karierę spotkania, które odbyło się w Cannes, Sylvester Stallone opowiedział nie tylko o nadchodzącym "Rambo 5: Last Blood". Aktor zapowiedział też, że ma pomysł na powrót Rocky'ego oraz Cobry.


Stallone zaczął od nowego filmu o Rambo, który trafi do kin we wrześniu: W każdym z filmów Rambo, zamiast wracać do domu, jedzie do dżungli albo Afganistanu. W tym nowym wreszcie wraca, ale tylko połowicznie. Jest na miejscu, ale tak jakby go nie było. To jest sedno historii. Kiedy tylko wychodzi za próg, traci kontrolę. To świat ma nad nami kontrolę.

Rambo wciąż zmaga się z poczuciem winy, że nie uratował swoich kumpli w Wietnamie. Cierpi na zespół stresu pourazowego i przeżywa trudne chwile. Ma piękne ranczo, ale mieszka pod ziemią. Opiekuje się jednak rodziną: jego gospodyni ma wnuczkę, dla której Rambo jest zastępczym ojcem, dodał aktor. Dziewczyna wyrusza do Meksyku, by odnaleźć swojego prawdziwego ojca i zaczynają dziać się złe rzeczy. W tym filmie dojdzie do konkretnego mszczenia się. Wielu ludzi zostanie skrzywdzonych.

Choć po premierze "Creeda II" Stallone zapowiadał, że kończy z rolą Rocky'ego, teraz najwyraźniej zmienił zdanie: Mam świetny pomysł na film o Rockym. Trafia on na gościa, który przebywa w kraju nielegalnie, i tak zaczyna się historia. To jak magik, który stracił wszystkie swoje sztuczki. Wyrzuć go z kraju i jakby znalazł się w innym świecie.

Niestety, aktor nie jest tu zbyt precyzyjny w opisywaniu swojego pomysłu. Czy chodzi o to, że Rocky wyjeżdża z kraju w towarzystwie nowego kolegi-imigranta? 


Stallone zdradził też, że ma pomysł powrotu do filmu "Cobra" (1986), w którym wcielił się w bezkompromisowego policjanta, porucznika Mariona "Cobrę" Cobrettiego.
  
Idea była taka: co by było, gdyby Bruce Springsteen miał spluwę? To było spotkanie rock'n'rolla i dramatu, powiedział gwiazdor. To powinna być kolejna seria, bo postać była świetna. Ale zawaliłem to. Moje życie osobiste weszło mi w drogę. Próbujemy jednak wrócić do pomysłu w serialu dla któregoś serwisu streamingowego. Przywrócić "zombie squad" [elitarną jednostkę policji LA, w której pracował Cobra]. Moja postać już odeszła, ale pomysł jest dobry.

Na powrót którego z bohaterów Stallone'a czekacie najbardziej?