Stanley Tucci w biografii Whitney Houston

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Stanley+Tucci+w+biografii+Whitney+Houston-143991
Stanley Tucci w biografii Whitney Houston
źródło: Getty Images
autor: Dave J Hogan
Stanley Tucci ("Ile warte jest ludzkie życie", "Diabeł ubiera się u Prady") dołączył do obsady  biografii Whitney Houston pt. "I Wanna Dance With Somebody". Nominowany do Oscara aktor wcieli się w producenta Clive'a Davisa, który odkrył artystkę i pomógł jej stać się megagwiazdą muzyki pop.

Zmarła w 2012 roku Houston była najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii. W swej krótkiej karierze, przerwanej przegraną walką z nałogiem narkotykowym, zdobyła sześć Grammy, 16 Billboard Music Awards, 22 American Music Awards i wiele, wiele innych wyróżnień. Jej albumy rozeszły się w nakładzie przekraczającym 200 milionów kopii. Muzyka do filmu "Bodyguard" pobiła wszelkie rekordy sprzedaży dla soundtracków.

W piosenkarkę wcieli się Naomi Ackie, którą mogliśmy oglądać w widowisku "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Grany przez Sandersa Brown to piosenkarz, raper i tancerz.

Za produkcję odpowiadać będą krewni artystki. Scenariusz przygotował Anthony McCarten ("Bohemian Rhapsody"). Reżyseruje Kasi Lemmons ("Harriett").

Sony i TriStar Pictures zaplanowały premierę "I Wanna Dance With Somebody" na 23 grudnia 2022 roku.