Szanse na trzeciego Oscara dla Spaceya spadają do zera

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szanse+na+trzeciego+Oscara+dla+Spaceya+spadaj%C4%85+do+zera-125648
Po oskarżeniach o molestowanie seksualne pod adresem Kevina Spaceya maleją szanse aktora na tegoroczną nominację do Oscara.


Chodzi o występ aktora w filmie "Wszystkie pieniądze świata" w reżyserii Ridleya Scotta. Studia Sony i TriStar Pictures planowały oscarową kampanię na rzecz Spaceya. Po ostatnich rewelacjach na jego temat wszelkie promocyjno-oscarowe działania z nim w roli głównej zostały jednak zawieszone. Producenci zamierzają ocalić marketingową kampanię filmu, skupiając się na nazwiskach Michelle Williams i Marka Wahlberga.

Film zrelacjonuje dramatyczne zdarzenia, do których doszło w 1973 roku. John Paul Getty III - 16-letni wnuk najbogatszego wówczas człowieka na świecie - został porwany dla okupu. Porywacze zażądali 17 milionów dolarów. Gdy dziadek chłopca ociągał się z zapłatą, przestępcy odcięli nastolatkowi ucho i przesłali je jego zrozpaczonej rodzinie.

Spacey, skryty pod kilogramem charakteryzacji, wciela się w patriarchę rodu, Johna Paula Getty'ego. Kampania oscarowa miała podkreślić rozmach transformacji, jakiej poddał się aktor.

Aktor ma już na koncie dwa Oscary: za rolę drugoplanową w "Podejrzanych" oraz pierwszoplanową w "American Beauty".