Warner sypnął kasą! Timothée Chalamet kolejną gwiazdą wytwórni

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Timoth%C3%A9e+Chalamet+%28%22Diuna%22%2C+%22Wonka%22%29+zostaje+w+Warner+Bros.-154776
Warner sypnął kasą! Timothée Chalamet kolejną gwiazdą wytwórni
źródło: Getty Images
autor: Han Myung-Gu
Nowe szefostwo Warner Bros. rozbudowuje swoją stajnię gwiazd. Niedawno udało im się przyciągnąć Toma Cruise'a. Teraz podpisali kontrakt z najbardziej kasową gwiazdą ostatnich miesięcy Timothée Chalametem.

Gwiazda widowisk "Wonka" i "Diuna" zostanie w WarnerzeTimothée Chalamet dał wytwórni Warner Bros. dwa wielkie kasowe przeboje w ostatnich miesiącach. "Wonka" wprowadzona do kin pod koniec ubiegłego roku zarobiła na świecie 632 miliony dolarów.

Z kolei "Diuna: część druga" podbiła kina w ostatnich tygodniach. Do teraz widowisko sf zarobiło na świecie 577,3 mln dolarów. Aktualnie pozostaje najbardziej kasową premierą 2024 roku.

Nowy kontrakt gwarantuje Chalametowi udział w kolejnych dużych produkcjach studia. Gwiazdor będzie mógł też we współpracy z WB produkować własne projekty. Kwota kilkuletniego kontraktu nie została podana, ale jest z całą pewnością duża, biorąc pod uwagę to, co wiemy na temat innych podobnych umów zawartych w ostatnich miesiącach.

Posłuchajcie podcastu o filmie "Diuna: część druga"

Tom Cruise, Paul Thomas Anderson i inni. Warner Bros. skupuje gwiazdyUmowa z Chalametem jest częścią nowej strategii wprowadzonej przez Michaela De Lucę i Pamelę Abdy, którzy od 2022 roku są szefami Warner Bros. Motion Picture Group. Zgodnie z nią studio ma zawierać długoterminowe kontrakty o współpracy z aktorami i twórcami, których uznaje za wielkie hollywoodzkie gwiazdy.

To w ramach tej strategii Paul Thomas Anderson dostał 175 milionów dolarów na swój nowy film z Leonardo DiCaprio. To dlatego do studia powrócił Tom Cruise i zagra u Alejandro G. Iñárritu w swoim pierwszym od lat poważnym dramacie.

W stajni WB są też: Rian Johnson, Ryan Coogler i Michael B. Jordan oraz Maggie Gyllenhaal z filmem "Frankenstein", którego gwiazdami są Christian Bale i Jessie Buckley.

Zwiastun filmu "Wonka"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones