Tom Cruise wraca do Warner Bros.! Czy powstanie "Na skraju jutra 2"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Cruise+wraca+do+Warner+Bros.+%22Mission%3A+Impossible+8%22+nadal+w+planach-153572
Tom Cruise wraca do Warner Bros.! Czy powstanie "Na skraju jutra 2"?
Szef Warner Bros. Discovery ma powody do zadowolenia. David Zaslav przyciągnął do swojego medialnego imperium jedną z najważniejszych ikon kin, samego Toma Cruise'a.

Tom Cruise znów pracuje z Warner Bros. Co dalej z filmami dla Paramount Pictures i Universal Pictures?We wtorek ogłoszono, że Warner Bros. nawiązuje współpracę z Tomem Cruise'em. Jego firma producencka przeniesie się na tereny należące do WB. W ramach nowego kontraktu Tom Cruise będzie produkował oraz występował w projektach studia. Jednak na chwilę obecną nie podano żadnych szczegółów.

Tom Cruise jednak nie związał się z Warner Bros. umową na wyłączność. A to oznacza, że jego projekty ogłoszone dla innych wytwórni są wciąż aktualne. Fani cyklu "Mission: Impossible" mogą więc odetchnąć z ulgą. Ósma część nie została skasowana. Wciąż też w planach jest kosmiczny film Douga Limana.

GettyImages-1628970544.jpg Getty Images © Don Arnold


"Na skraju jutra 2" bliższe realizacji?Tom Cruise wystąpił dotąd w ośmiu filmach Warner Bros. Związał się z wytwórnią na początku swojej aktorskiej kariery występując w dwóch jej filmach z 1983 roku "Wyrzutki" i "Ryzykowny interes".

Powrócił do wytwórni dekadę później występując w trzech filmach: "Wywiad z wampirem", "Oczy szeroko zamknięte" i "Magnolia". W 2003 roku zagrał zaś w "Ostatnim samuraju".

Ostatnim wspólnym filmem Cruise'a i Warner Bros. pozostanie widowisko sf z 2014 roku "Na skraju jutra". Obraz cieszy się do dziś sporą popularnością, dlatego co jakiś czas pojawiają się doniesienia na temat możliwej kontynuacji. Po raz ostatni prace nad sequelem ogłoszono przed wybuchem pandemii COVID-19. Wtedy do przygotowania scenariusza został zatrudniony Matthew Robinson ("Było sobie kłamstwo"). Pod koniec 2019 roku Doug Liman twierdził, że tekst jest gotowy.

Oryginał powstał na podstawie powieści Hiroshiego Sakurazaki. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Rasa obcych, zwanych Mimikami, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i rozprzestrzeniła się niczym pszczeli rój, obracając w ruinę całe miasta i zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje rzucony w sam środek misji samobójczej. Cage ginie podczas akcji, zabijając jednego z obcych. Budzi się jednak rankiem w dniu swojej śmierci i jest zmuszony walczyć i umierać... bez końca. Kontakt z kosmitą spowodował, że Cage znalazł się w pętli czasu i został skazany na przeżywanie wciąż tej samej brutalnej walki.

Zwiastun filmu "Na skraju jutra"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones